Ciśnieniomierz i termometr elektroniczny – jak wybrać?

Elektroniczne akcesoria medyczne to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie gdy użytkownik korzysta z nich często. Urządzenie elektroniczne umożliwia szybkie wykonanie dokładnego pomiaru, a jego obsługa jest łatwiejsza niż w przypadku klasycznego sprzętu tego typu.

Co więcej, wynik jest łatwy do odczytania, a większość termometrów i ciśnieniomierzy jest wyposażona w pamięć, w której zapisuje się przynajmniej ostatni wynik pomiaru. To może znacznie ułatwić życie wszystkich pozytywnie zakręconych.


Termometr elektroniczny Microlife do pomiarów dotykowych

Microlife to jeden z popularniejszych producentów nowoczesnych termometrów elektronicznych. W ofercie firmy dostępne są dwa rodzaje urządzeń tego typu. Tańsze termometry elektroniczne to urządzenia z klasyczną końcówką do dotykowego pomiaru temperatury. Urządzenia tego typu są zasilane powszechnie dostępną baterią LR41, która zapewnia do kilku miesięcy skutecznej eksploatacji.

Dotykowe termometry elektroniczne Microlife mają sporo zalet. Przede wszystkim umożliwiają dokonania pomiaru w niezwykle krótkim czasie. W większości przypadków czas pomiaru nie przekracza 30 sekund. Ponadto, są bardzo dokładne. Pomiary są realizowane z dokładnością do 0,1º C.

Termometr elektroniczny Microlife dla dzieci

Urządzenia dotykowe zapamiętują jeden pomiar. Są wykonane z trwałego, przyjemnego w dotyku estetycznego tworzywa. Większość dotykowych elektronicznych termometrów Microlife jest wyposażona w elastyczną końcówkę pomiarową. Dzięki temu używanie takiego termometru jest komfortowe w każdych warunkach.

Dotykowe termometry elektroniczne Microlife są dostępne w stylizacji sprzyjającej najmłodszym pacjentom. Termometr w formie kaczuszki sprawdza się rewelacyjnie przy pomiarach, które wymagają nieco kreatywnego podejścia. Elastyczna końcówka i krótki czas pomiaru to cechy, które znacznie ułatwiają pomiar, gdy mierzy się temperaturę u dziecka.

Microlife MT 700 - Termometr dla Dziecka Kaczuszka

Bezdotykowy pomiar w 3 sekundy

Alternatywą dla klasycznych elektronicznych termometrów Microlife są urządzenia bezdotykowe. Termometry tego typu są kilkakrotnie droższe niż dotykowe, ale oferują znacznie poszerzoną funkcjonalność. Poza tym sam pomiar jest jeszcze bardziej wygodny i trwa o wiele krócej.

Bezdotykowy termometr elektroniczny Microlife mierzy temperaturę w 3 sekundy. Co więcej, wystarczy zbliżyć termometr do skroni lub innej części ciała i to wszystko. Warto wiedzieć, że urządzenia tego typu można wykorzystać także do pomiarów temperatury powierzchni różnych przedmiotów oraz otoczenia.

Zaawansowane termometry bezdotykowe Microlife współpracują z firmową aplikacją „Microlife Connected Health +”. Urządzenia można sparować ze smartfonem za pośrednictwem modułu do łączności bezprzewodowej bluetooth.

Microlife NC 150 - Bezdotykowy Termometr

Wybieramy ciśnieniomierz naramienny

Aplikacja „Microlife Connected Health +” współpracuje także z zaawansowanymi ciśnieniomierzami naramiennymi tej marki. Urządzenia tego typu oprócz zwykłego pomiaru ciśnienia mogą wykrywać migotania przedsionków i porównywać parametry z zapisami z wcześniejszych pomiarów.

Jak wiadomo, kontrolowanie migotania przedsionków jest jednym z elementów profilaktyki przeciw udarowej. Zaawansowane ciśnieniomierze naramienne Microlife wykonują pomiary w idealnych sekwencjach, co umożliwia uzyskanie dokładnych wyników w warunkach domowych. Warto dodać, że nawet prostsze modele mogą mieć dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie arytmii serca.

Microlife BP A2 Basic - Ciśnieniomierz Naramienny

Ciśnieniomierz Omron

Dobrą alternatywą są elektroniczne ciśnieniomierze Omron. To urządzenia bardzo dobrej jakości. Nawet tańsze automatyczne ciśnieniomierze Omron są łatwe w obsłudze i mogą być wyposażone w funkcję diagnozowania nadciśnienia.

W przypadku bardziej zaawansowanych użytkowników dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup ciśnieniomierza Omron o bardziej rozbudowanych funkcjonalnościach. Urządzenia tego typu mogą współpracować z aplikacją Bi-Link do monitorowania stanu zdrowia. Niezwykle ciekawie prezentuje się też lista funkcjonalności dodatkowych ciśnieniomierzy Omron wraz z możliwościami, jakie daje firmowa platforma Bi-Link.

Ciśnieniomierz Omron M3 Comfort

Dołącz do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i śledź najnowsze promocje oraz nowości.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów
Produkt dodany do porównania.

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.