Ciśnieniomierze


Ciśnieniomierz to pomocne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu, szczególnie jeśli mamy zdiagnozowaną tzw. hipertensję. Najdokładniejsze są oczywiście urządzenia manualne ze stetoskopem, jednak do użytku domowego wystarczy w zupełności ciśnieniomierz elektroniczny, który charakteryzuje się prostotą obsługi i wysoką dokładnością odczytu. W naszej ofercie posiadamy elektroniczne ciśnieniomierze naramienne oraz nadgarstkowe.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy

To urządzenie w pełni automatyczne – napompowanie mankietu odbywa się za pomocą wciśnięcia odpowiedniej funkcji. Wielkość, szerokość rękawa oraz pozostałe parametry użytkowe należy dobrać wg indywidualnych preferencji. Cena urządzenia zależy od jego zaawansowania. Najdroższe ciśnieniomierze są bardzo ciche i posiadają m.in. możliwość transferu wyników badań do komputera i smartfonu oraz inteligentne systemy gwarantujące dokładność pomiaru i napompowanie mankietu do optymalnej wartości. Większość urządzeń posiada pamięć odczytu ostatnich pomiarów oraz system wykrywania arytmii.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy sprawdza się doskonale szczególnie w przypadku osób nie w pełni sprawnych lub samotnych, którzy nie mogą liczyć na pomoc w prawidłowym założeniu mankietu.

Ciśnieniomierz naramienny

Ciśnieniomierz naramienny to także w pełni automatyczne urządzenie. Zasadnicza różnica wynika z wysokości umieszczania mankietu. Zegarowa odmiana urządzenia nadaje się również do użytku domowego, jednak jego obsługa wymaga najczęściej pomocy drugiej osoby, dlatego rekomendujemy go szczególnie lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym. Cena ciśnieniomierza naramiennego zależy od stopnia zaawansowania i dodatkowych funkcji.

Przy wyborze ciśnieniomierza naramiennego należy znać obwód ramienia. Optymalne dopasowanie rozmiaru mankietu przekłada się na dokładność wyniku każdorazowego pomiaru. Ciśnieniomierze naramienne występują zazwyczaj w dwóch opcjach: automatycznej lub półautomatycznej, w której mankiet pompuje się za pomocą specjalnej pompki.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.