Żarówki H7 – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Odpowiednie oświetlenie podczas jazdy samochodem zwiększa bezpieczeństwo na drodze wszystkich użytkowników ruchu. Wybierając oświetlenie do swojego pojazdu, musisz wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje żarówek i do czego są przeznaczone. Poznaj wszystkie niezbędne informacje na temat żarówek H7.


Żarówki H7 – działanie oraz zastosowanie

Tego rodzaju żarówki stosuje się przede wszystkim w reflektorach głównych samochodu, a więc w światłach mijania oraz drogowych. Są to najczęściej stosowane rodzaje oświetlenia w pojazdach, ponieważ działają długo i wydajnie. Szczególnie żarówka H7 charakteryzuje się dużą wydajnością świetlną. Są to produkty jednowłóknowe – oznacza to, że nie ma możliwości jednoczesnego stosowania kilku rodzajów światła.

Jak działa żarówka halogenowa? Światło wydobywa się za sprawą rozgrzanego wolframowego żarnika, który umieszczony jest w niezwykle szczelnej bańce kwarcowej. Przepływający przez drucik prąd elektryczny doprowadza do jego rozgrzania, co skutkuje wytworzeniem się fali elektromagnetycznej, która jest widzialna dla ludzkiego oka.

OSRAM Żarówki H7 Cool Blue Intense 4200K

Żarówki H7 – jakie parametry są istotne?

To, z jaką mocą powinna świecić żarówka halogenowa, jest ograniczone przepisami unijnymi. Z tego względu wszystkie dostępne na rynku żarówki co do zasady powinny osiągać zbliżone efekty. Producenci znaleźli sposoby, aby obejść obowiązujące przepisy, jednocześnie nie łamiąc ich i stwarzając zupełnie legalny produkt. Wszelkie modyfikacje mogą negatywnie odbić się na działaniu żarówki, dlatego przed zakupem należy przyjrzeć się następującym parametrom:

  • natężenie światła – przy mocy 55W, natężenie wynosi najczęściej 1500 lumenów. Jest to wartość, która umożliwia dokładne oświetlenie drogi w każdych warunkach pogodowych. Wybranie żarówki o niższym natężeniem może skutkować gorszą widocznością podczas jazdy.
  • czas użytkowania – najlepsze dostępne na rynku żarówki pozwalają na użytkowanie ich przez 600 godzin, dzięki czemu nie ma konieczności ich częstej wymiany. Przeciętny model umożliwia od 250 do 350 godzin, dlatego warto zainwestować w żarówkę, która będzie trochę droższa, ale wystarczy na dłużej.
  • kolor światła – najlepiej sprawdzają się modele, które imitują białe światło. Pozwala to na precyzyjne odwzorowanie barw, a dzięki temu jeszcze dokładniej poprawiają widoczność na drodze. Światło żółte, które emitowane jest przez niektóre produkty, gorzej się sprawdza, szczególnie w nocy, gdy najbardziej jest potrzebne.

Żarówki H7 – jak wybrać odpowiednią?

Aby mieć pewność, że żarówka H7, którą zamierzasz kupić, spełni Twoje oczekiwania, należy zapoznać się z opiniami innych klientów – są oni rzetelnym źródłem informacji. Dzięki nim dowiesz się o prawdziwych wadach oraz zaletach produktu. Dowiesz się, w jakich okolicznościach sprawdzają się lepiej, a w jakich lepiej unikać tego wyboru. Informacje techniczne podane na opakowaniach niewiele mówią przeciętnemu konsumentowi, dlatego warto w tej kwestii zasięgnąć opinii.

Wybór ułatwi również obejrzenie testów żarówek – dzięki temu przekonasz się, jak działają oraz jak wykonać montaż. Takie testy uwzględniają porównanie barwy i strumienia światła, żywotności oraz poświaty, a także ceny. Pozwoli Ci to zapoznać się z dużą ilością produktów różnych producentów oraz usłyszeć opinie osób, które mają odpowiednią wiedzę z tego zakresu.

OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser + 150%

Żarówki H7 – jakie wybrać?

Gdy już zapoznasz się z wszystkimi wadami i zaletami produktów, możesz określić, które parametry są dla Ciebie najważniejsze i pod tym kątem wybrać najlepszą opcję. Pomocny może okazać się ranking, dzięki któremu dowiesz się, jakie żarówki H7 są najchętniej wybierane przez kierowców. Wśród dostępnych w sklepie metler.pl żarówek, najchętniej wybierane są następujące produkty:

Każda z nich mieści się w normach i ma odpowiednie parametry, dzięki którym widoczność na drodze będzie prawidłowa. Jeżeli zależy Ci na wysokiej temperaturze barwowej i atrakcyjnej cenie – wybierz Osram Cool Blue Intense.

Dołącz do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i śledź najnowsze promocje oraz nowości.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.