OLEJE PRZEKŁADNIOWE Castrol

OLEJE PRZEKŁADNIOWE

Za sprawą ciągłej ewolucji technologii samochodowych na przestrzeni minionych lat konstrukcja przekładni stawała się coraz bardziej złożona, generując zapotrzebowanie na technologicznie zaawansowane oleje mające zapewnić ich wydajne i niezawodne funkcjonowanie. Korzystanie z właściwego oleju w samochodzie odgrywa kluczową rolę, by przekładnia działała zgodnie z przeznaczeniem, zachowując osiągi przez cały okres eksploatacji pojazdu.

Castrol, dysponując przeszło 100-letnim doświadczeniem w projektowaniu olejów do przekładni i mostów napędowych oraz będąc marką pierwszego wyboru dla wielu czołowych producentów samochodów i skrzyń biegów w kwestii fabrycznego zalania, oferuje kompletną gamę produktów, które są w stanie spełnić wymogi Twojego pojazdu. Oleje do przekładni i mostów napędowych Castrol dają pewność, że stosujesz właściwy olej, dzięki któremu zyskasz płynną, komfortową jazdę.

Poznaj oleje przekładniowe Castrol do samochodów osobowych i wybierz produkt odpowiedni dla siebie.

OLEJE DO AUTOMATYCZNYCH SKRZYŃ BIEGÓW

Automatyczne skrzynie biegów są obecnie bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej, co generuje coraz większe wymogi względem olejów przekładniowych.  Automatyczna skrzynia biegów jest prawdopodobnie najbardziej skomplikowanym elementem mechanicznym w samochodzie.  Automatyczna skrzynia biegów zawiera układy elektryczne i mechaniczne, hydraulikę i procesory komputerowe, które umożliwiają zmianę biegów i przekazywanie mocy silnika na koła napędowe.

Castrol posiada w ofercie szeroką gamę olejów do automatycznych skrzyń biegów, które opracowano pod kątem zapewnienia ochrony krytycznych komponentów przekładni, tak aby przyczynić się do wydłużenia ich żywotności. Część gamy obejmuje nasze oleje premium Castrol Transmax, opracowane z wykorzystaniem technologii Smooth Drive Technology™, w celu zapewnienia płynniejszej zmiany biegów przez dłuższy czas oraz bardziej relaksującej jazdy.

Szukając odpowiedniego oleju do przekładni, należy zawsze odnieść się do instrukcji obsługi samochodu.

OLEJE DO RĘCZNYCH SKRZYŃ BIEGÓW

Olej do ręcznej skrzyni biegów odgrywa niezwykle ważną rolę w prawidłowym działaniu przekładni, zapewniając jej smarowanie i ochronę przed wysoką temperaturą i zużyciem. Jeśli zostanie użyty niewłaściwy olej lub produkt  w złym stanie, mogą pojawić się problemy ze skrzynią biegów, takie jak sztywność przekładni, zużycie zębów, co może prowadzić do uszkodzenia komponentów.

Oleje do ręcznych skrzyń biegów Castrol pomagają odpowiednio chronić przekładnię, pozwalając uniknąć nieoczekiwanych napraw, które mogą okazać się bardzo kosztowne.

Szukając odpowiedniego oleju do przekładni, należy zawsze odnieść się do instrukcji obsługi samochodu.

Loading...