Chemia Samochodowa

Castrol pragnie służyć każdemu kierowcy, każdemu motocykliście i każdej branży na świecie. Jest to możliwe dzięki płynnej technologii i oznacza, że tworzymy oleje, środki smarne, płyny i smary o doskonałych parametrach do każdego zastosowania.

Wiemy również, że wszystkie elementy w Państwa rzeczywistości muszą pracować płynnie, dlatego zapewniamy smarowanie dla każdej części w Państwa samochodzie lub motocyklu, w ruchomych schodach lokalnego centrum handlowego, w windzie w budynku Państwa biura, a nawet w linii produkcyjnej, z której zeszła Państwa lodówka.

Służymy wsparciem w branży górniczej i wydobywczej, przemyśle lotniczym, sektorze energii wiatrowej oraz rolnictwie. Pomagamy spełniać wszystkie Państwa potrzeby.

1899 rok

Castrol został założony przez Charlesa „Cheers” Wakefielda pod nazwą „CC Wakefield & Company”. W 1899 r. Charles Wakefield odszedł z pracy w Vacuum Oil, zakładając nową firmę sprzedającą środki smarne do pociągów i sprzętu ciężkiego.

1919 rok

Na początku nowego stulecia Wakefielda w wyjątkowy sposób zaciekawiły dwa nowe wynalazki motoryzacji – samochód i samolot. Firma rozpoczęła opracowywanie środków smarnych do nowych silników tych maszyn, które wymagały olejów na tyle rzadkich, aby móc działać od momentu rozruchu na zimno, lecz na tyle gęstych, aby dalej pracować w bardzo wysokich temperaturach. Badacze z zespołu Wakefielda odkryli, że domieszka odrobiny oleju rycynowego, roślinnego oleju pozyskiwanego z rącznika pospolitego, w prosty sposób zapewniała takie właściwości. Swój nowy produkt nazwali „Castrol”. W 1919 r. John Alcock i Arthur Brown wybrali Castrol jako olej do silnika podczas pierwszego przelotu nad Atlantykiem.

1960 rok i 2000 rok

Przyczyniwszy się do wprowadzenia nowego typu oleju silnikowego, CC Wakefield zapoczątkował nową metodę zwracania uwagi klientów na produkt: sponsoring. Nazwa Castrol pojawiła się na banerach i flagach podczas sportowych rywalizacji lotniczych, wyścigów samochodowych oraz prób bicia lądowego rekordu prędkości.

Do roku 1960 nazwa tego oleju silnikowego niemalże przyćmiła nazwisko niezwykłego założyciela firmy, i w ten sposób „CC Wakefield & Company” stała się po prostu Castrol Ltd. W 1966 r. The Burmah Oil Company wykupiła Castrol, a w roku 2000 Burmah-Castrol została przejęta przez BP.

Obok dziedzictwa celebrującego pasję i prędkość, Castrol jest również synonimem innowacji i osiągów:

2012: Łazik NASA Curiosity rozpoczyna swoją misję na Marsa, korzystając ze smaru Castrol.

2015: Castrol prezentuje Nexcel, system wymiany oleju opracowany w celu ograniczenia emisji z rury wydechowej, ułatwienia recyklingu zużytego oleju oraz uproszczenia wymian oleju.

2015: Castrol prezentuje Nexcel, system wymiany oleju opracowany w celu ograniczenia emisji z rury wydechowej, ułatwienia recyklingu zużytego oleju oraz uproszczenia wymian oleju.

2017: Castrol wprowadza na rynek swój pierwszy biosyntetyczny olej silnikowy z zawartością 25% odnawialnego oleju pozyskiwanego z roślin.

Aktualnie Castrol rozwija i testuje nowe produkty i modele biznesowe, aby przystosować się do przemian związanych ze zrównoważonym rozwojem, mobilnością i digitalizacją. Niektóre z nowości:

  • płyny obróbkowe, dzięki którym przemysł może używać mniejszych ilości wody;
  • oleje przekładniowe stosowane w najnowszych samochodach elektrycznych;
  • inwestycje w przedsięwzięcia joint venture w celu opracowania nowych platform cyfrowych;

Castrol zawdzięcza swój sukces w znacznym stopniu oryginalnej filozofii Charlesa Wakefielda. Czerpał on z pomocy i zachęty swoich klientów, opracowując nowe oleje Castrol, ponieważ miał zdolność przewidzenia, że partnerska współpraca będzie najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu przez obie strony. Ten sposób myślenia sprawdza się w równym stopniu obecnie jak wtedy.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.