Krótka Historia marki Osram

Nazwa Osram wywodzi się od osmu i wolframu – pierwiastków, których używano do produkcji włókien żarowych na przełomie XIX i XX wieku. Markę zarejestrowano w 1906 roku w Berlinie; kilkanaście lat później, w wyniku fuzji dwóch przedsiębiorstw produkujących żarówki, powstała firma, która obecnie jest jednym z największych światowych wytwórców artykułów oświetleniowych.

Zaledwie kilka lat później filie firmy Osram działały na trzech kontynentach. Błyskawiczna ekspansja łączyła się z dynamicznym poszerzaniem asortymentu – już w 1923 roku firma oferowała nowatorskie lampy samochodowe Bilux, umożliwiające uzyskanie świateł drogowych i mijania z pojedynczej żarówki.

Zasługą naukowców z laboratoriów firmy Osram jest wiele kolejnych innowacji z zakresu oświetlenia, między innymi ksenonowe źródła światła, które po raz pierwszy zaprezentowano na początku lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wyroby marki Osram, nieustannie rozwijane i dopracowywane przez specjalistów w 19 krajach, dostępne są prawie na całym świecie.

Motoryzacyjne artykuły oświetleniowe marki Osram, dostępne w niezwykle przystępnych cenach, cechują się wysoką trwałością i jakością dzięki ogromnemu doświadczeniu ich producenta. W asortymencie firmy znajdują się zarówno wydajne, nowoczesne lampy ksenonowe, jak i szeroka gama wielu typów żarówek konwencjonalnych – od modelu Ultra Life z unikalną trzyletnią gwarancją trwałości po niebieskie żarówki Cool Blue.

200 Najlepszych Powodów by Wybrać Oświetlenie OSRAM

Średnio w każdym samochodzie zainstalowane jest około 200 lamp, co oznacza 200 najwyższej jakości żarówek firmy OSRAM w co drugim samochodzie. W dziedzinie innowacji i technologii OSRAM jest globalnym liderem - sprzedaje największą ilość żarówek samochodowych na szybko rozwijającym się rynku motoryzacyjnym, a także na szybko rozwijającym się rynku lamp zamiennych.

Firma OSRAM® jest największym na świecie producentem oświetlenia samochodowego. W blisko połowie nowych pojazdów, zjeżdżających z taśm produkcyjnych najlepszych światowych koncernów samochodowych, montowane są produkty tej marki.

Kluczową rolę odgrywa tu ich wysoka jakość i związana z tym gwarancja powtarzalności parametrów. Producenci aut nie uznają w tym zakresie, żadnych kompromisów – dostawca źródeł światła musi sprostać najwyższym wymaganiom.

To samo dotyczy źródeł światła, które mogą uzyskać miano „oryginalnych części zamiennych”, a takie właśnie oferowane są na rynku wtórnym pod marką OSRAM. Oznacza to, że jakość i parametry tych produktów są dokładnie takie same jak wymagania producentów pojazdów a co za tym idzie gwarantują bezpieczeństwo jazdy.

Certyfikowane Zarządzanie Jakością "Made in Germany"

Najlepsi technicy i inżynierowie OSRAM od lat prowadzą równoległe badania w kilku lokalizacjach w Niemczech. Swoją wiedzą i doświadczeniem firma dzieli się ze wszystkimi wiodącymi producentami oświetlenia w branży automotive.

Jakość produktów firmy OSRAM® została potwierdzona rygorystycznymi certyfikatami ISO 9001 oraz TS 16949.

Inteligentne i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie źródeł światła oraz bezkompromisowa jakość oświetlenia OSRAM®  to jedne z głównych powodów, dla których najwięksi producenci samochodów na świecie decydują się na oświetlenie OSRAM® i dlaczego firma jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej wybieranych marek w branży motoryzacyjnej.

Źródło Światła Wyraźnie Poprawiające Widoczność i Bezpieczeństwo na Drodze

Ciągły rozwój lamp motoryzacyjnych w kierunku lepszej widoczności na drodze i bardziej ostrej, wyraźnej percepcji wszystkich użytkowników dróg zawsze były w centrum uwagi firmy.

Lampy OSRAM równomiernie oświetlają pole widzenia o długości 50 - 75 metrów emitując przy tym światło o najwyższej jakości i maksymalnej jasności. Wiele żarówek OSRAM emituje jeszcze dłuższy snop światła, tak że znaki drogowe, przeszkody oraz inni kierowcy są dostrzegani odpowiednio wcześniej dając kierowcy czas na reakcję.

Równowaga ze Środowiskiem to Podstawa Działalności Firmy

Ochrona środowiska jest kamieniem węgielnym polityki firmy i wykracza daleko poza zgodność z prawem: produkcja jest oszczędna pod względem eksploatacji zasobów naturalnych i ukierunkowana na racjonalne zużycie energii oraz materiałów do produkcji opakowań. 

OSRAM® spełnia wszystkie środowiskowe normy zgodności z certyfikatem ISO 14001.

Oznaczenia kolorystyczne dla grup produktów OSRAM

Firma OSRAM jest liderem oświetlenia motoryzacyjnego na świecie. Stawiając zawsze na najwyższą jakość, stale poszerza swoje portfolio produktów. I aby ułatwić konsumentom właściwy wybór wśród tak szerokiego asortymentu, przygotowała opakowania ułatwiające dopasowanie produktu do ich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Silna marka i zdecydowane kolory: produkty zostały pogrupowane adekwatnie do swoich cech, a ich opakowaniom nadano różne kolory - czerń, czerwień, zieleń, błękit i pomarańcz. Dzięki temu wybór jest znacznie prostszy i bardziej intuicyjny.

INNOWACJA

Neutralna czerń i srebro symbolizują innowację oraz bycie zawsze jeden krok do przodu.

WYDAJNOŚĆ

Ciemna i intensywna czerwień symbolizuje najwyższą "jakość OSRAM" - to siła, moc, klasa premium.

DESIGN

Chłodny niebieski to kreatywność i indywidualizm - efekt światła ksenonowego.

KOMFORT

Zieleń reprezentuje balans ze środowiskiem - to długa żywotność produktów.

ORIGINAL

Klasyka, zaufanie i jakość made in OSRAM® - wyraźny związek z samą marką OSRAM®

Program Zaufania - weryfikacja autentyczności produktu

Imitacje żarówek OSRAM nie są wyłącznie problemem komercyjnym ale również zagrożeniem bezpieczeństwa kierowców. Najczęściej problem imitacji dotyczy rodziny lamp ksenonowych. W celu wyraźnego zminimalizowania procederu imitacji OSRAM wprowadził Program Zaufania, który pomaga ustalić czy zakupiona żarówka to oryginał czy też nie.

Loading...