Najlepsze dostępne na rynku żarówki H1. Jakie wybrać?

Odpowiednie oświetlenie podczas jazdy samochodem może znacząco wpłynąć nie tylko na komfort, ale również bezpieczeństwo Twoje oraz osób, które uczestniczą w ruchu drogowym. Właśnie z tego względu warto zadbać o to, aby żarówki, które montowane są w Twoim aucie, spełniały wszelkie normy i były dostosowane do warunków na drodze. Jak wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem żarówek halogenowych H1?


Żarówki H1 – charakterystyka

Jeżeli jesteś właścicielem pojazdu, na pewno wiesz, że żarówki, na których widnieje skrót H, to żarówki halogenowe. Co oznacza jego dalsza część? Oświetlenie nazywane H1 to żarówki, wewnątrz których znajduje się jeden żarnik o wysokiej wydajności. Mogą emitować strumień świetlny w granicach od 1500 do 3200 lm. Tego rodzaju oświetlenie cechuje się bardzo długą żywotnością – większość producentów gwarantuje, że żarówki H1 pracują od 400 do nawet 600 godzin.

Wymiana tego elementu najczęściej nie przysparza problemów i tylko w niektórych sytuacjach wymaga wjechania na kanał. Tego rodzaju żarówki należy wymieniać parami – dzięki temu możesz mieć pewność, że druga nie wypali się krótko po wymianie pierwszej, oraz że barwa światła będzie jednakowa.


Żarówki H1 – zastosowanie

Żarówki halogenowe H1 montowane są w przednich reflektorach pojazdu – najczęściej stosowane są w światłach mijania oraz drogowych pojazdów osobowych, ale również ciężarówek, czy też dostawczych. Tego rodzaju oświetlenie jest aktualnie najczęściej wykorzystywane, ze względu na dość niską cenę, nawet w przypadku żarówek znanych producentów oraz, przede wszystkim, wysoką wydajnością.


Żarówki H1 – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy zakupie żarówek do samochodu, bardzo istotne jest sprawdzenie, czy posiadają filtr UV. Dlaczego? Dzięki temu nie dojdzie do matowienia odbłyśnika oraz szkła reflektora. Wybierając produkty bez zabezpieczenia przed promieniami UV, możesz doprowadzić do uszkodzenia reflektora, a w konsekwencji znacznie zmniejszyć jego skuteczność.

Bardzo istotną kwestią jest również parametr zwany temperaturą barwową – to od niej zależy kolor światła emitowanego przez żarówki. Im wyższa wartość, tym chłodniejszy kolor uzyskasz. Najlepszym wyborem są żarówki o temperaturze barwowej w zakresie od 4300 do 6000 K. Produkty bliżej dolnej granicy emitują białe światło z żółtą poświatą, im wyższa wartość, tym chłodniejszy odcień. Żarówki o temperaturze barwowej zbliżającej się do 6000 K generują światło białe wpadające w niebieski. Polskie prawo uwzględnia możliwość montowania żarówek o temperaturze nie wyższej niż 8000 K – powyżej tej wartości jest to nielegalne i może skutkować mandatem oraz konfiskatą dowodu rejestracyjnego.

Bardzo istotne jest również to, aby wybierać modele od znanych producentów, które posiadają homologację. Jej brak może spowodować po zatrzymaniu przez kontrolę policji utratę dowodu rejestracyjnego. Tańsze odpowiedni są mniej wydajne oraz bardziej awaryjne. Najbezpieczniej będzie postawić na żarówki renomowanego producenta, które są wykonane z przejrzystego, niebarwionego szkła.

OSRAM Żarówki H1 Cool Blue Intense 4200K | Set

Żarówki H1 – najlepsze modele

W przypadku żarówek halogenowych nie warto wybierać tańszych i mniej bezpiecznych produktów nieznanych firm. Używanie takich żarówek wiąże się z gorszym widzeniem oraz oślepianiem innych kierowców, a także krótkim czasem pracy i awaryjnością. Najlepsze i najbezpieczniejsze żarówki H1 oferują producenci tacy jak OSRAM oraz Philips. Jakie produkty tych marek są szczególnie godne uwagi?

OSRAM Żarówki H1 Cool Blue Intense 4200K

Emitują bardzo intensywne, chłodne światło dzięki wysokiej temperaturze barwowej osiągającej wartość 4200 K. Dzięki temu możesz cieszyć się białym światłem, które wspomaga ostrość oraz kontrast widzenia na drodze. Jest bardzo wydajna i posiada wysoki strumień świetlny, a także bardzo dobrze się prezentuje. Wyglądem oraz rodzajem światła przypomina ksenony.

OSRAM Żarówki H1 Cool Blue Intense 4200K

Philips Żarówki H1 WhiteVision + 2x W5W

Żarówki do oświetlenia głównego, które dają efekt światła ksenonowego i zapewniają o 60% bielsze światło o temperaturze barwowej do 3700 K. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową jazdą nawet przy słabych warunkach atmosferycznych. Żywotność tego produktu wynosi do 450 godzin i jest to bardzo dobry wynik. Zastosowanie szkła kwarcowego sprawia, że żarówka jest odporna na działanie promieni UV. Posiada homologację ECE.

Philips Żarówki H1 WhiteVision + 2x W5W

OSRAM Żarówki H1 Night Breaker Laser + 150%

Posiada najniższą temperaturę barwową w tym zestawieniu, ale dzięki zastosowaniu nowej technologii, zmaksymalizowano jej wydajność. Jest to idealny produkt dla tych, którzy lubią połączenie wysokiej jakości i estetyki. Żarówka oświetla drogę nawet do 150 metrów i daje 150% jaśniejsze światło niż standardowe żarówki.

OSRAM Żarówki H1 Night Breaker Laser + 150%

Philips Żarówki H1 X-tremeVision +130%

Produkt ten pozwala na osiągnięcie parametrów rajdowych oświetlenia, przy jednoczesnym nieprzekraczaniu norm prawnych. Poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, są zgodne ze standardami homologacji ECE. Jest odporna na działanie promieni UV.

Najważniejsza w wyborze odpowiedniego oświetlenia do Twojego samochodu jest jakość produktu. Zdecyduj się na droższe, ale jednocześnie bezpieczniejsze i wydajniejsze żarówki znanych i cenionych producentów.

Philips Żarówki H1 X-tremeVision +130% | Set

Dołącz do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i śledź najnowsze promocje oraz nowości.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów
Produkt dodany do porównania.

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.