Noco

Firma NOCO już od 1914 roku, projektuje i tworzy najwyższej jakości ładowarki do akumulatorów konsumenckich, rozruszniki i akcesoria do nich. Przez te światowej klasy oferty marka NOCO skutecznie wyznaczyła nowy standard w zakresie projektowania, wydajności jak i bezpieczeństwa oraz wprowadził całkowicie nową generację produktów.

O początkach firmy.

W 1914 roku Cleveland,Ohio, Joseph Henry Nook, lokalny dystrybutor opon i akumulatorów postanowił opracować produkt który będzie zapobiegać korozji baterii. Po kilkuset różnych recepturach Pan NOOK rozpoczął komercyjną produkcję i dystrybucję pierwszego na świecie środka zapobiegającego korozji akumulatorów, który nazwał NCP2.NCP2 to skrót od "No Corrosion Product" stosowany w " 2 etapach". Marka NCP2 szybko stała się powszechnie znana w każdym większym sklepie akumulatorami i samochodami. Od ponad 100 lat marka NCP2 zapobiega korozji akumulatorów w ponad miliardach pojazdów i zastosowaniach na całym świecie.

Urządzenie rozruchowe - Booster

Efektywność boosterów określana jest na podstawie ich mocy. Musi być ona odpowiednio dobrana do pojemności silnika auta, które zamierzamy uruchomić. Samochody benzynowe będą potrzebować ok. 400A celem uruchomienia, a diesle ok. 600A. Zasada działania tego sprzętu jest prosta - czym większym prądem rozruchowym dysponuje booster, tym większe silniki będzie w stanie uruchomić. Niewielkie boostery mogą wytwarzać prąd rozruchowy o wartości 650A, zaś te największe do 2200A. Równie ważne będzie generowane przez te urządzenia napięcie. Zwykle jest to 12, albo 24V.

Ładowarki 

Przeznaczone do  ładowania akumulatorów 12V i 6V znajdujących się w motocyklach skuterach, skuterach wodnych, skuterach śnieżnych, ATV, QUAD, samochodach, ciężarówkach, łodziach itd. Większość modeli  posiada odporną obudowę IP 65 (pył, zachlapanie).

 

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.