Aquaphor

AQUAPHOR poszukuje idealnego sposobu filtracji wody. Od momentu powstania, firma opracowała i wdrożyła do seryjnej produkcji szereg innowacyjnych technologii i nadal pracuje nad ich ulepszaniem. Rozwój badawczy stanowi bowiem istotną część działalności firmy. W laboratorich badawczych powstają prototypy nowych systemów oczyszczania wody na światowym poziomie, opracowywane są nowe materiały filtrujące i składowe, wdrażane są nowatorskie, perspektywistyczne technologie. AQUAPHOR dba o to, aby zaspokoić potrzeby klientów w dziedzinie oczyszczania wody, zapewniając im tym samym proces filtracji najlepszej jakości. 

Za firmą AQUAPHOR kryje się nie tylko jakość wykonania ale także innowacyjne technologie do produkcji filtrów do wody, takie jak :

Aqualen

Aqualen jest to unikalny włóknisty materiał sorpcyjny stworzony przez Aquaphor. Jako integralna część wkładu, skutecznie redukuje on znajdujące się w wodzie metale ciężkie, takie jak miedź, żelazo, ołów, rtęć oraz izotopy promieniotwórcze. Ze względu na swoje właściwości hydrofilowe włókno Aqualen ułatwia przepływ wody przez wkład, zwiększając jednocześnie wydajność oczyszczania.

Dynamic Fixation of Silver

W filtrach Aquaphor stosujemy skuteczne i bezpieczne metody ochrony przed bakteriami. Dzięki technologii DFS (Dynamic Fixation of Silver), jony aktywnego srebra są bezpiecznie wszczepiane do włókien Aqualen, zapewniając tym samym ochronę przed drobnoustrojami. Takie wykorzystanie aktywnego srebra jako środka bakteriostatycznego jest zgodne ze standardami i normami europejskimi.

WWT / water-water storage tank

Zbiornik wodno-wodny to wynik “know how” AQUAPHOR. Dzięki niemu dwukrotnie zmniejsza ilość wody odprowadzonej do kanalizacji, a koszty eksploatacji filtra obniżają się o 50% (oszczędność do 9000 litrów wody rocznie). WWT umożliwia efektywne użytkowanie filtra RO-101S Morion nawet przy ciśnieniu wody wodociągowej tak niskim jak 1,9 atm. Technologia WWT pozwala na produkcję filtrów kompaktowych o znacznie mniejszych rozmiarach od obecnie dostępnych na rynku.

 
CFB / CarbFiber Block

Technologia tworzenia środowisk filtrujących o różnych poziomach porowatości w celu oczyszczania wody o dowolnym poziomie zanieczyszczenia. CFB pozwala znacząco wydłużyć okres użytkowania wymiennych wkładów filtrujących AQUAPHOR, przy zachowaniu jakości filtracji na najwyższym poziomie.

 
ICM Iterative Computer Modelling

Symulacja komputerowa. ICM przyczynia się do najlepszego doboru materiałów i uzyskania możliwie optymalnego projektu produktów AQUAPHOR. Podczas symulacji testujemy trwałość, sprężystość i inne właściwości filtrów, które są ważne z punktu widzenia użytkowania. Metoda ta umożliwia stworzenie filtrów sprawnie pracujących przy ciśnieniu 45 bar, czyli wartości 5 razy większej niż ciśnienie w sieci wodociągowej.

CLICK & TURN

Prostota użytkowania. Pomimo złożoności technologicznej, filtry do wody AQUAPHOR są ergonomiczne i łatwe w obsłudze dla użytkowników. Aby wymienić zużyte wkłady nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności ani narzędzi. Wystarczy nacisnąć przycisk i przekręcić wkład.

HSS Hazard Safe Service

Dzięki technologii HSS, korzystanie z filtrów AQUAPHOR jest jeszcze bardziej wygodne i bezpieczne. Wkłady wymienia się wraz z obudową, co pozwala wyeliminować kontakt ze zgromadzonymi we wkładzie zanieczyszczeniami. Gwarantuje to najwyższy standard higieniczny z zachowaniem światowego poziomu bezpieczeństwa.

 
Isotropic Adsorption Matrix

Technologia tworzenia adsorpcyjno-izotropowych środowisk filtrujących, wykorzystująca podwyższonej odporności sorbenty drobnodyspersyjne. Dzięki połączeniu włókien Aqualen z drobinami węgla bądź żywicy tworzy się unikalna struktura o właściwościach, których nie posiada żaden z jej elementów osobno (efekt synergii). IAM zapobiega powstawaniu tzw. efektu kanałowego i zapewnia równomierny przepływ wody po całej objętości filtra dokładnie oczyszczając każdą kroplę wody.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.