Opinie o Nas

Laktator Medela® Harmony™ + Smoczek Calma™

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 7612367044684, 7612367025683
 • Producent: Medela®
 • szt.
 • 189,90 zł

Bardzo wygodny, ręczny laktator z dwufazowym systemem odciągania pokarmu oraz możliwością rozbudowy do wersji elektrycznej. Przeznaczony dla mam okazjonalnie odciągających pokarm. Idealny jako uzupełnienie karmienia piersią.

W zestawie smoczek do butelki Calma imitujący naturalny proces karmienia piersią i nie powodujący zaburzeń oddychania dziecka przy karmieniu. Nie zawiera BPA.

Medela Calma - wyjątkowy smoczek uczący naturalnego odruchu ssania piersiOficjalny sklep Medala w Strefie Marek Allegro to my !

Laktator Medela Harmony ze smoczkiem Calma - Jedyny na świecie ręczny, dwufazowy odciągacz pokarmu.

Jest lekki, mobilny, prosty w obsłudze oraz nowoczesny. Stworzony w unikalnej, opatentowanej technologii dwufazowej (2-Phase Expression), która pozwala odciągać większą ilości mleka w krótszym czasie.

Medela Calma - infografika

Medela Harmony umożliwia regulację poziomu maksymalnego, bezpiecznego podciśnienia zasysania mleka (po uprzednim ustabilizowaniu poziomu laktacji). Łagodzi ewentualny dyskomfort związany z procesem odciągania pokarmu. Współpracuje z takimi laktatorami szpitalnymi jak: Lectina (po dokupieniu tłoka i drenu) oraz Symphony (po dokupieniu membrany i drenu). 

Laktator przeznaczony jest dla mam sporadycznie odciągających pokarm w domu lub przebywających w podróży. Jest również polecany mamom, które karmią wyłącznie piersią oraz w przypadku kiedy dziecko jest karmione butelką około 1-2 razy w tygodniu.

Zaleca się go kobietom, które nie mają problemów z laktacją, są zmuszone zostawiać sporadycznie dziecko pod opieką osób trzecich lub muszą odciągać pokarm ze względów zdrowotnych (zastoje mleka, stany zapalne piersi, wklęsłe brodawki).

Smoczek Calma jest polecany wyłącznie do podawania naturalnego pokarmu, nie zaleca się używać go do sztucznych mieszanek.

Nowatorskie rozwiązania zastosowane w laktatorze Medela Harmony™ ze smoczkiem Calma™

Technologia dwufazowego odciągania pokarmu

2-Phase Expression (odciąganie dwufazowe) imituje naturalny odruch ssania przez dziecko piersi matki. 
W trakcie badań Medela odkryła, że istnieją dwa etapy pobierania pokarmu przez dziecko: faza stymulacji i faza ekspresji. 
Opracowanie i zastosowanie technologi dwufazowej w laktatorach Medela powoduje, że mama odciąga więcej pokarmu w krótszym czasie.

 

Calma - technologia naturalnego odruchu ssaniaCalma to wyjątkowe rozwiązanie naśladujące proces naturalnego ssania piersi przez dziecko. Nie zaburza naturalnego rytmu oddychania a dziecko - podobnie jak w przypadku karmienia piersią musi wytworzyć podciśnienie podczas ssania, tak aby zapoczątkować laktację. Calma nie powoduje u dziecka gwałtownej zmiany nawyków przy pobieraniu pokarmu jak w przypadku naprzemiennego karmienia raz piersią, raz butelką.

 

technologia dopasowania lejka laktatora do średnicy brodawkiMedela PersonalFit™ - sprawdź jaka jest średnica Twojej brodawki i dopasuj do niej odpowiedni rozmiar lejka. Laktatory Medela mają możliwość wymiany końcówki laktatora (lejka) co zapewnia komfortowe i bezbolesne odciąganie mleka. W każdym zestawie znajduje się standardowy rozmiar o średnicy 24 mm. W sprzedaży dostępne są również rozmiary: 21 mm, 27 mm, 30 mm oraz 36 mm.

 

Nie zawiera BPABPA Free (nie zawiera bisfenolu A). Wszystkie produkty Medela, mające styczność z mlekiem matki są pozbawione domieszek tego szkodliwego związku.

Gwarancję najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny przy odciąganiu i przechowywaniu mleka.

 

Zalety używania laktatora Medela Harmony ze smoczkiem Calma

 • Jedyny na świecie ręczny laktator dwufazowy - przyjazny dla kobiecych piersi.
 • Smoczek do butelki Calma - przyjazny dla oddychania dziecka, nie zaburza odruchu ssania.
 • Regulacja siły odciągania - dostosuj moc zasysania do swoich preferencji.
 • Nie zawiera szkodliwego BPA.
 • Możliwość dostosowania średnicy lejka do rozmiaru brodawki.
 • Wygodny i ergonomiczny - bez problemu można go obsługiwać jedną ręką.
 • Mobilny - kompaktowe rozmiary oraz niewielka waga umożliwiają wygodne przenoszenie.
 • Cichy i dyskretny - w miejscach publicznych zapewnia komfort bezgłośną pracą.
 • Po uprzednim zakupie dodatkowych części działa z laktatorami szpitalnymi.

Prosty w użyciu, montażu oraz utrzymaniu czystości - składa się tylko z 5 głównych elementów.

Zawartość zestawu

 • Laktator Medela Harmony z lejkiem o średnicy 24 mm
 • Smoczek Calma (bez butelki). Butelkę można dokupić oddzielnie >>> butelka Calma
 • Instrukcja obsługi w języku polskim
 • Miarka średnicy brodawek - gratis

 

Medela Harmony™ ze smoczkiem Calma™ - Instrukcja, montaż, czyszczenie. Filmy wideo.


 

Pomocne informacje dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

Poniższe linki odnośniki dają wyczerpujące informacje na temat produktu oraz powiązanych zagadnień. Niektóre z nich można przejrzeć również w trybie online (wyświetlą się w oknie przeglądarki). Dodatkowo dla Państwa wygody, na dole strony obok polecanych produktów umieściliśmy zakładkę "Załączniki" w której znajdą Państwo dokumenty wyłącznie do pobrania.