oleje silnikowe

Castrol to szereg wiodących w skali światowej olejów silnikowych, m.in. Castrol EDGE, Castrol MAGNATEC oraz Castrol GTX: płynna technologia do każdego samochodu.

Niezależnie od tego, jaki samochód prowadzisz, bez względu na specyfikację producenta, istnieje olej silnikowy Castrol opracowany przez naszych specjalistów ds. płynnej technologii, który zapewni Ci optymalną ochronę. Dotyczy to w równym stopniu olejów mineralnych, półsyntetyków oraz olejów w pełni syntetycznych. Zapewnienie to odnosi się zarówno do samochodów o wysokich osiągach, jak i ogólnoużytkowych modeli o wysokim kilometrażu.

CASTROL EDGE

CASTROL EDGE

Współczesne silniki są mniejsze, lecz dysponują większą mocą niż kiedykolwiek wcześniej, pracując przy niemalże dwa razy większym ciśnieniu niż starsze jednostki napędowe. Castrol EDGE to nasz najbardziej wytrzymały olej silnikowy, w pełni syntetyczny oraz opracowany przy wykorzystaniu płynnej technologii Fluid TITANIUM — to odpowiednia wytrzymałość, która poradzi sobie z wyzwaniami, jakim muszą sprostać dzisiejsze silniki.

CASTROL EDGE SUPERCAR

CASTROL EDGE SUPERCAR

Castrol EDGE Supercar z Fluid TITANIUM został opracowany przy wykorzystaniu naszej najbardziej zaawansowanej technologii dla zapewnienia maksymalnych osiągów. Jest testowany w supersamochodach i nadaje się do codziennej sportowej jazdy samochodem.

CASTROL EDGE SUPERCAR

CASTROL MAGNATEC STOP-START

Olej Castrol MAGNATEC STOP-START zawiera molekuły DUALOCK i nasze najbardziej wydajne, w pełni syntetyczne oleje bazowe, dzięki czemu radykalnie — bo aż o 50%*** — zmniejsza zużycie silnika oraz zwiększa oszczędność paliwa.

CASTROL MAGNATEC

CASTROL MAGNATEC

Nowy Castrol MAGNATEC: przyszłość w dziedzinie ochrony silnika. Opracowana przez nas technologia DUALOCK zmniejsza zużycie silnika o 50%***.

CASTROL GTX ULTRACLEAN

CASTROL GTX ULTRACLEAN

Syntetyczna technologia Castrol GTX ULTRACLEAN sprawia, że Twój silnik pozostaje o 50%** czystszy i przyczynia się do zwiększenia jego żywotności. 

CASTROL GTX

CASTROL GTX

Formuła oleju Castrol GTX o podwójnym działaniu usuwa nagromadzony szlam, a zapewniana przez nią ochrona przed osadzaniem się jego nowych warstw przewyższa wymagania najsurowszych badań zgodności ze standardami przemysłowymi.

* Poszczególne produkty są zróżnicowane, należy odnieść się do informacji o osiągach konkretnego wariantu.

** Czystość większa o 50% w porównaniu do norm branżowych według testu sekwencyjnego API SN VG pod kątem powstawania szlamu.

*** Pomyślnie przetestowany pod kątem limitu zużycia API SN w sekwencyjnych testach silnikowych „Sequence IVA” oraz limitu zużycia ACEA w teście silnikowym OM646LA.

Dobierz Olej

Gdy przychodzi pora na wymianę oleju, znajomość odpowiedniego produktu ma zasadnicze znaczenie. Odpowiedź na to pytanie staje się coraz bardziej złożona z każdym dniem. Najnowsze silniki mają coraz mniejsze wymiary i większą moc, a producenci opracowują skomplikowane specyfikacje w pełni syntetycznych olejów, aby poradzić sobie z wyższym ciśnieniem występującym w silniku i spełnić wymogi związane ze zużyciem paliwa.

Jeśli prowadzisz muscle cara lub auto wyprodukowane w Europie, producent prawdopodobnie zawarł w specyfikacji wymóg stosowania w pełni syntetycznego oleju silnikowego. I odwrotnie, gdy jeździsz za kółkiem starszego pojazdu z produkcji krajowej, producent może rekomendować olej mineralny. Niemniej jednak, chociaż jest to najbardziej ekonomiczna opcja, pełny syntetyk niemal z pewnością lepiej zadba o Twój silnik. Znajomość odpowiedniego wariantu oleju do zastosowania przy wymianie ma zasadnicze znaczenie.

W podręczniku użytkownika znajdziesz specyfikację branżową, typ i klasę oleju zalecanego przez producenta, my zaś postaraliśmy się, aby maksymalnie przyspieszyć i uprościć przegląd dostępnych opcji, ułatwiając dokonanie właściwego wyboru dzięki naszej  Wyszukiwarce olejów. Wypróbuj ją teraz.


CASTROL EDGE

Współczesne silniki to najnowsze osiągnięcia technologii i inżynierii — mają niewielkie rozmiary i cechuje je niezwykle wysoka moc. Tak zaawansowane silniki stanowią wyzwanie dla oleju ze względu na wysokie ciśnienie, które może powodować tarcie.

Castrol EDGE z Fluid TITANIUM fizycznie zmienia swoją strukturę — staje się mocniejszy pod obciążeniem, tak aby zachować dystans pomiędzy metalowymi powierzchniami i zmniejszyć tarcie. Gdy ciśnienie spada, olej wraca do swojego stanu płynnego. 

Castrol EDGE z Fluid TITANIUM jest niezawodny w każdych warunkach — zmienia swoją strukturę i redukuje o 20%* tarcie zmniejszające osiągi.

Korzyści

  • Modyfikuje swoje właściwości, tak aby ochronić silnik przy wysokim ciśnieniu
  • Redukuje tarcie zmniejszające moc przy różnych prędkościach i warunkach pracy silnika
  • Sprawdzony w niezależnych testach pod kątem najwyższych standardów wydajności
  • Rekomendowany przez wiodących producentów samochodów
  • Chroni silnik przez cały okres między wymianami oleju nawet w przypadku ekstremalnych ciśnień

Produkty CASTROL EDGE


CASTROL EDGE SUPERCAR

Z przeprowadzonych w sporcie motorowym badań wynika, że Castrol EDGE SUPERCAR jest bardziej wytrzymały, zmniejsza tarcie i zapewnia większą wytrzymałość silnika niż inne oleje Castrol, co pozwala mu uzyskiwać wysokie osiągi w chwilach dużego obciążenia. Dlatego Castrol EDGE SUPERCAR to oczywisty wybór zespołu Renault F1® Team. Każdy olej Castrol EDGE SUPERCAR powstaje w oparciu o naszą najlepszą i najbardziej zaawansowaną technologię, niezależnie od tego, czy jest przeznaczony do stosowania na szosach, czy w wyścigach Formula One™.

Wyjątkowa technologia Fluid TITANIUM sprawia, że olej modyfikuje swoje właściwości, by stać się mocniejszym pod obciążeniem, oraz zmniejsza tarcie — nawet w przypadku wysokiego ciśnienia, na jakie jest narażony w nowoczesnych silnikach supersamochodów.

Olej silnikowy Castrol EDGE SUPERCAR został przetestowany w supersamochodach wykorzystujących najnowocześniejsze osiągnięcia branży motoryzacyjnej, a dodatkowo nadaje się do stosowania w pojazdach o wysokich osiągach ​podczas codziennej jazdy.

Korzyści

  • Modyfikuje swoje właściwości, tak aby ochronić silnik przy wysokim ciśnieniu
  • Redukuje tarcie zmniejszające moc przy różnych prędkościach i warunkach pracy silnika
  • Sprawdzony w niezależnych testach pod kątem najwyższych standardów wydajności
  • Rekomendowany przez wiodących producentów samochodów
  • Chroni silnik przez cały okres między wymianami oleju nawet w przypadku ekstremalnych ciśnień

Produkty CASTROL EDGE SUPERCAR


CASTROL MAGNATEC STOP-START

Olej Castrol MAGNATEC STOP-START zawiera molekuły DUALOCK i nasze najbardziej wydajne, w pełni syntetyczne oleje bazowe, dzięki czemu radykalnie - bo aż o 50%* - zmniejsza zużycie silnika oraz zwiększa oszczędność paliwa.

Dzisiejsze miasta są zaludnione bardziej niż kiedykolwiek przedtem, a prowadzenie samochodu przy dużym natężeniu ruchu stało się nieodłącznym scenariuszem codziennego życia. Natężenie ruchu ulicznego znacznie wzrosło w ciągu ostatnich 10 lat, powodując nadmierne zużycia silnika i paliwa. W reakcji na te zmieniające się uwarunkowania opracowano olej Castrol MAGNATEC STOP-START z technologią DUALOCK, tak aby zapewnić ochronę non-stop i zwiększoną oszczędność paliwa przy każdym uruchomieniu silnika. Również do pojazdów z najnowszą technologią silnika start-stop.

Produkty CASTROL MAGNATEC STOP-START


CASTROL MAGNATEC

Natężenie ruchu ulicznego znacznie zwiększyło się w ostatniej dekadzie.  To bywa irytujące dla kierowców, ale co gorsza, powoli prowadzi do trwałego uszkodzenia silnika.

W reakcji na postępującą urbanizację otoczenia opracowaliśmy olej Castrol MAGNATEC, wzbogacając go o opatentowaną technologię DUALOCK. Unikalna technologia DUALOCK MAGNATEC Castrol stanowi rewolucyjny postęp w skali globalnej. Zawarte w niej molekuły przywierają do kluczowych części silnika, tworząc na silniku tarczę chroniącą go przed zużyciem podczas rozruchu oraz zużyciem wynikającym z częstego zatrzymywania się i ruszania. Zapewnia ona silną barierę ochronną, która zmniejsza o 50%* zarówno zużycie podczas rozruchu, jak i zużycie wynikające z częstego zatrzymywania się i ruszania.

Produkty CASTROL MAGNATEC


CASTROL GTX

Castrol GTX pomaga zwiększać żywotność silników już od przeszło 50 lat.  Produkt ten ewoluował w celu sprostania potrzebom klientów i producentów pojazdów od 1968 roku. Dziś nadal podlega on udoskonaleniom, zachowując status zaufanej marki. 

Trudne warunki jazdy, takie jak duże natężenie ruchu, słaba jakość paliwa, złe warunki atmosferyczne i wydłużanie okresów pomiędzy wymianami oleju, mogą powodować osadzanie się grubej, smolistej substancji zwanej szlamem. 

Szlam może blokować kanały olejowe w Twoim silniku niczym cholesterol - brak odpowiednich działań może prowadzić do spadku mocy silnika oraz skrócenia jego żywotności.

Formuła oleju Castrol GTX o podwójnym działaniu usuwa nagromadzony szlam, a zapewniana przez nią ochrona przed osadzaniem się jego nowych warstw przewyższa wymagania najsurowszych badań zgodności ze standardami przemysłowymi*.

Produkty CASTROL GTX


CASTROL GTX ULTRACLEAN

Samochody nie mają dziś łatwego życia i to się nie zmieni - w przyszłości może być nawet gorzej.

Ciężkie ładunki, holowanie, długa jazda autostradami i długie okresy pracy na biegu jałowym podczas oczekiwania na pasażerów - wszystko to sprawia, że warunki jazdy są trudne.

Mogą one prowadzić do podwyższenia temperatury pracy silnika, a także do wzrostu poziomu zanieczyszczeń ze spalonego i niespalonego paliwa gromadzących się w oleju silnikowym.

To wszystko może powodować powstawanie szlamu, który może skrócić żywotność silnika.

Technologia syntetyczna użyta w Castrol GTX ULTRACLEAN rozbija cząsteczki szlamu i usuwa je z oleju, chroniąc silnik przed dalszym tworzeniem się szlamu - zapewnia ona do 50% lepszą ochronę przed szlamem niż jest to określone w surowych normach branżowych*.

Castrol GTX ULTRACLEAN: Bezkonkurencyjna ochrona Twojego silnika.

Produkty CASTROL GTX ULTRACLEAN

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.