Black Friday

Kiedy odbędzie się Black Friday ?

Czarny piątek stał się świecką tradycją i oficjalnym początkiem wielkich przedświątecznych wyprzedaży. Data black friday jest ruchoma ale zawsze wypada w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia, 27 listopada 2020r. odbędzie się czarny piątek. Black friday przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych w których to właśnie w ostatni czwartek listopada odbywa się Święto Dziękczynienia a po nim rozpoczęcie wielkich przed świątecznych wyprzedaży.

Z każdym rokiem coraz więcej sklepów stacjonarnych jak i internetowych decyduje się na przyłączenie do wyprzedaży z okazji Black Friday. Na naszej stronie internetowej metler.pl Black Friday zaczyna się 27 i potrwa tylko 24h.

Na czym polega Black Friday?

Wielkie święto wyprzedaży budzi co roku wielkie zainteresowanie wśród kupujących, co roku co raz więcej sklepów stacjonarnych jak i online decyduję się na dołączenie do akcji. Na czym polega fenomen Czarnego Piątku? to najlepsze okazje do zakupów. To właśnie w czarny piątek możemy się spodziewać największych rabatów. Co raz częściej w Stanach Zjednoczonych sklepy decydują sie na obniżki nawet o 70 % lub 80 % co działa na klientów jak magnes.

Sklepy internetowe również nie próżnują i przygotowują świetne oferty, reklamy i newslettery z zapowiedziami szczególnie wyróżniających sie ofert. Wszystko to jest zależne od polityki sklepu i danego towaru. Idea jest jednak taka, że w Black Friday ceny powinny być najniższe w roku, ponieważ jest to święto zakupowe i najlepszy moment na zakup prezentów świątecznych. Sklepy stacjonarne i internetowe często decydują się na bardzo duże obniżki, by zrobić miejsce w magazynach na nowe kolekcje towarów, które pojawiają się przed świętami Bożego Narodzenia.

Historia Czarnego Piątku

Zgodnie z tradycją Black Friday przypada na pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia i jest to równocześnie początek wielkich  przed świątecznych wyprzedaży. Czemu jednak ten dzień jest określany mianem Black Friday ? Trudno o jednoznaczną odpowiedz na te wszystkie pytania ponieważ za czarnym piątkiem stoi kilka historii, które nakładają się na Siebie.

Według odniesień niektórych amerykańskich historyków, pierwszy czarny piątek został związany z falą zwolnień która zalała pracodawców po Święcie Dziękczynienia, ponieważ ludzie chcieli wydłużyć sobie przerwę świąteczną i wykorzystali ten moment na zmianę miejsca pracy co oznacza dla pracodawców i biznesu prawdziwie czarny scenariusz.

Inną zaś historią jaka jest związana z geneza czarnego piątku, jest kwestia ruchu ulicznego mianowicie wielkich korków jakie mają miejsce tego dnia. Pod centrami handlowymi i sklepami jest niemal że czarno od samochodów i kolejek ludzi do sklepów. Kierowcy autobusów oraz taksówkarze zaczęli więc określać ten dzień w roku mianem czarnego piątku 

Black Friday ma już bardzo długą historie i choć pochodzi on ze stanów zjednoczonych to obecnie jest to święto zakupów obchodzone w wielu krajach na całym świecie, Niestety podczas zakupów często dochodzi do groźnych sytuacji w szczególności w amerykańskich centrach handlowych. Na szczęście by zrobić udane zakupy w okazyjnych cenach nie trzeba nawet wychodzić z domu, co raz większa liczba sklepów online włącza się do akcji black friday.Oferta dostępna OD

27.11.2020 10:00

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.