Jaką deskę do prasowania wybrać?

Prasowanie to dla wielu bardzo uciążliwy obowiązek – szczególnie gdy nie masz pod ręką odpowiednich akcesoriów, dzięki którym cały proces mógłby być bardziej bezproblemowy i komfortowy. Jednym z gadżetów, które umożliwiają łatwe i przyjemne prasowanie, jest deska do prasowania. Jaką deskę do prasowania wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze tej odpowiedniej?


Rodzaje desek do prasowania

Deski różnią się między sobą głównie ze względu na przeznaczenie oraz dodatkowe funkcje. Najbardziej rozpowszechnione są klasyczne deski – składają się wyłącznie z blatu i stelaża. Są tanie, a więc dostępne dla każdego konsumenta, niezależnie od zasobności portfela. Stelaż pozwala na dość ograniczoną regulację wysokości. Taka deska sprawdzi się w domach, w których prasuje się rzadko i niewielkie ilości ubrań, ponieważ nie posiada żadnego mechanizmu, który ułatwiałby wykonywanie tej czynności.

Kolejnym rozwiązaniem dostępnym na rynku są deski ze zintegrowanym przedłużaczem – jest to rozbudowana wersja standardowego rozwiązania. Tego rodzaju produkt pozwala na swobodne prasowanie nawet wtedy, gdy przewód w żelazku jest zbyt krótki lub gdy gniazdka znajdujące się w domu nie są rozmieszczone w taki sposób, aby umożliwiały swobodne podpięcie urządzenia.

Coraz większą popularnością cieszą się deski elektryczne. Posiadają wiele funkcji dodatkowych, które sprawiają, że prasowanie jest przyjemniejsze i bardziej efektywne. Takie deski wyposażone są w systemy odprowadzania pary, przytrzymywanie materiału w celu uniknięcia jego przemieszczania. Pozwalają na automatyczną regulację wysokości, a także zapewniają lepsze bezpieczeństwo podczas prasowania.

Deska do prasowania Vileda

Na co zwrócić uwagę przy wyborze deski?

Najważniejszym elementem każdej deski do prasowania jest blat – musi być wykonany z odpowiednich materiałów, które przystosowane są do wysokich temperatur, a więc muszą być wytrzymałe oraz utrzymywać materiał na powierzchni w taki sposób, aby nie zsuwał się z blatu. Coraz częściej można spotkać deski, które wykonane są z metalu lub stali, a nie płyty wiórowej. Dzięki temu całość jest lżejsza i wygodniejsza w transporcie. Co więcej, blaty wykonane z metalu wyposażone są w specjalne otwory, dzięki czemu nadmiar pary zostaje odprowadzony.

Odpowiednia powłoka blatu sprawia, że materiał lepiej współpracuje z żelazkiem, co sprawia, że cały proces jest mniej uciążliwy. Z tego względu nie powinna być wykonana ze śliskich tworzyw sztucznych. Podwójna warstwa powłoki sprawi, że deska dłużej pozostanie w bardzo dobrej kondycji.

Przed zakupem należy również bliżej przyjrzeć się stelażowi deski. Najważniejsza jest jego stabilność i wytrzymałość, a także możliwość regulacji. Ważne jest więc, aby wykonany był z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal czy metal. Należy zadbać również o to, aby był odporny na korozję. Większą stabilność mogą zagwarantować odpowiednio wykończone nóżki z antypoślizgowego materiału.


Jaką deskę wybrać - klasyczną czy elektryczną?

To, czy lepiej zdecydować się na tańszą i mniej skomplikowaną deskę klasyczną, czy też zainwestować w elektryczną zależy głównie od tego, jak często i intensywnie prasujesz. Ważne jest również to, jakie żelazko posiadasz. Jeżeli prasujesz sporadycznie, zwykła deska powinna wystarczyć. Możesz pomyśleć o wyborze modelu ze zintegrowanym przedłużaczem, który pozwoli Ci na większą swobodę w ustawieniu deski, szczególnie wtedy, gdy kabel żelazka ma ograniczoną długość.

Elektryczne odpowiedniki są droższe – wiąże się to z mnóstwem dodatkowych funkcji oraz zastosowanych technologii. Są szczególnie przydatne przy częstym i długotrwałym prasowaniu. Idealnie sprawdzają się w kontakcie z delikatnymi tkaninami.


Deski do prasowania - przegląd najciekawszych modeli

Deska do prasowania Vileda Total Reflect Plus – jest to bardziej rozbudowana wersja klasycznej deski. Posiada bardzo wygodną stację na żelazko oraz zintegrowany przedłużacz, który umożliwia swobodny zakres ruchu. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii deska odbija ciepło, które generuje żelazko, dzięki czemu poprawia jego skuteczność. Materiał, którym wyściełany jest blat to bawełna, a jego dolna warstwa wykonana jest z aluminium. Posiada przydatne zabezpieczenie przed dziećmi.

Vileda Smart Plus – deska do prasowania z gniazdkiem to kolejny model, który przypadł do gustu wielu klientom. Jest to tani model, który posiada wszystkie najważniejsze funkcje, które umożliwiają szybkie i bezproblemowe prasowanie. Jest bardzo wytrzymała, stabilna i kompaktowa. Wbudowana została metalowa siatka, która przepuszcza parę wodną.

Vileda Smart to tania deska do prasowania, która umożliwi wygodne i stabilne prasowanie. Posiada podstawkę pod żelazko oraz bawełniany pokrowiec. Świetnie sprawdzi się w przypadku sporadycznego i niezbyt intensywnego prasowania.

Deska Vileda Total Reflect Plus

Total Reflect Plus

Deska Vileda Smart Plus

Smart Plus

Deska Vileda Smart

Smart

To, czy warto inwestować w drogą deskę, która wyposażona jest w dodatkowe funkcje, zależy od tego, jak często i z jaką intensywnością prasujesz. Jeżeli zależy Ci na wysokim komforcie i dobrej jakości produktu – wybierz jeden z bardziej zaawansowanych modeli.

Dołącz do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i śledź najnowsze promocje oraz nowości.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów
Produkt dodany do porównania.

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.