Co do zmywarki – sól, tabletki, płyn?

Oferta środków do mycia naczyń w zmywarce wciąż się rozszerza – możesz wybrać tabletki w różnych cenach i z odmiennymi zastosowaniami oraz funkcjami dodatkowymi. Jednak odpowiednie dbanie o naczynia, a także samą zmywarkę nie ogranicza się tylko do dobrania tabletek myjących. Ważne jest również dodatkowe zabezpieczanie urządzenia przed rdzą i kamieniem. Co warto używać i jakie zastosowanie mają poszczególne produkty do zmywarki?


Jaki produkt skutecznie umyje naczynia w zmywarce?

Zmywarka może być bardzo dużym udogodnieniem – ogranicza czas spędzony na myciu naczyń i sprawia, że nawet najtrudniejsze zabrudzenia zostają wyeliminowane bez konieczności długotrwałego szorowania. Dobranie odpowiednich detergentów jest istotne ze względu na specyfikę pracy zmywarki. Stosowanie dedykowanych do zmywarki środków czyszczących da lepsze rezultaty oraz pozwoli na wydłużenie życia urządzenia.

Środek myjący przeznaczony do zmywarki, czyli tabletki różnią się zawartością dodatkowych substancji, które sprawiają, że nie tylko domywają naczynia, ale również chronią je oraz zmiękczają wodę. Dostępne są również produkty jednofunkcyjne – najczęściej posiadają znacznie niższą cenę, ale używając ich, musisz przykładać większą wagę do zabezpieczania zmywarki. Dobrym rozwiązaniem są tabletki Finish Quantum – nie tylko umożliwiają mycie bez namaczania wstępnego, ale również działają w niskich temperaturach, chronią przed kamieniem i zapewniają ochronę filtrów zmywarki.

Tabletki do Zmywarki Finish Powerball Quantum Max 100 szt

Sól do zmywarki – ochrona urządzenia

Jeżeli nie chcesz przedwcześnie wymieniać urządzenia na nowe, musisz regularnie stosować sól do zmywarki. Jest to sprawdzony i skuteczny sposób na walkę z kamieniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ poprzez powstający osad z kamienia zaburza pracę zmywarki, a także jest winowajcą powstającego na naczyniach białego osadu. Aby skutecznie chronić urządzenie, wybierz dobrej jakości sól. Dużą popularnością i zadowoleniem użytkowników cieszy się produkt firmy Finish.

Finish Sól do Zmywarki Gruboziarnista | 4 kg

Nabłyszczacz do zmywarki – co to takiego?

Jest to produkt, dzięki któremu Twoje naczynia będą wyglądały, jakby dopiero zostały wypolerowane bez wykonywania tej żmudnej czynności. Preparat taki jak Finish Rinse Aid skutecznie pozbywa się zacieków, które powstają podczas mycia, przyspiesza schnięcie, a także nadaje naczyniom delikatny, świeży zapach. Nabłyszczacz jest bardzo wydajny – jedna butelka starcza nawet na kilkadziesiąt myć. Produkty te są szczególnie polecane do delikatnych naczyń, którym nie służą długotrwałe cykle mycia.

Finish Regular - Nabłyszczacz do Zmywarki | 800ml

Czy odpowiednie detergenty mają wpływ na pracę zmywarki?

Stosowanie wszystkich niezbędnych detergentów sprawi, że naczynia będą czyste, a ich wygląd estetyczny. Ważne jest również dbanie o stan zmywarki – niedopuszczenie do powstawania kamienia jest bardzo istotnym krokiem, jeżeli chcesz mieć czyste naczynia i sprawne urządzenie. Kupienie odpowiedniego zestawu nie nadszarpnie Twojego budżetu, a sprawi, że zapomnisz o niedomytych lub zniszczonych naczyniach. Nie czekaj, aż zaobserwujesz zmianę w pracy zmywarki – regularnie używaj soli oraz nabłyszczacza, a także wybierz odpowiednie tabletki.

Dołącz do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i śledź najnowsze promocje oraz nowości.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.