Lampy Ksenonowe


Lampy ksenonowe to produkty zaawansowane technologicznie o stosunkowo wysokich kosztach produkcji. Zaletą ksenonowego oświetlenia samochodu jest fakt, że pomaga kierowcom skupić się na drodze i ułatwia szybsze zauważanie przeszkód i znaków drogowych niż oświetlenie tradycyjne. Z tego właśnie powodu światła ksenonowe docenią przede wszystkim kierowcy jeżdżący często po zmroku lub w warunkach ograniczonej widoczności.

Lampy ksenonowe - jak działają?

Światła ksenonowe działają inaczej niż halogeny. W żarniku ksenonowym nie ma włókna wolframowego. Żarówki ksenonowe wypełnia gaz (ksenon), przez który przepływa prąd o wysokim napięciu, dochodzącym do 30 000 V. W wyniku tego zjawiska wytwarzany jest silny snop światła o wartości ok. 3200 lumenów, czyli ponad dwukrotnie mocniejszy niż w żarówce halogenowej. Aby nie oślepiać innych kierowców, trzeba kontrolować ustawienie lamp. Co więcej, z uwagi na specyfikę zużywania się świateł ksenonowych, żarówki trzeba wymieniać parami.

Lampy ksenony – specyfika

Lampy ksenony są energooszczędne, ponieważ wykorzystują nawet o 30 procent mniej energii niż tradycyjne żarówki halogenowe. Przekłada się to na niższe zużycie paliwa. Lampy xenonowe są ponadto bardziej trwałe, ponieważ mniejszy pobór prądu i niższa temperatura przez nie wydzielana, wpływają na ich wysoką żywotność, która wielokrotnie przekracza żywotność żarówek halogenowych. Lampa xenonowa musi być wyposażona w układ spryskiwaczy, które zapobiegają rozproszeniu wiązki świetlnej przez zabrudzenia osadzające się na reflektorze. Musi również posiadać system samopoziomujący światła, który dostosuje lampy xenonowe do zmiennego obciążenia samochodu. Ukierunkowanie światła w tego typu lampach, z uwagi na moc strumienia świetlnego, odbywa się poprzez zastosowanie soczewki z przesłoną. Z tej właśnie przyczyny w lampach ksenonowych nie stosuje się samych odbłyśników.

Żarówki do lamp xenonowych

Lepsza widoczność na drodze, którą gwarantują lampy ksenony, powoduje zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dlatego do tego typu lamp warto dobrać wysokiej jakości oświetlenie. Żarówki firmy Philips są wykonane z wysokiej jakości szkła kwarcowego, które jest wysoce wytrzymałe i odporne na działanie promieni UV. Tego typu szkło posiada wysoką odporność na wysokie temperatury i drgania. Ciekawym produktem są żarówki Philips Xenon D3S Vision, które dzięki zastosowaniu technologii Xenon Vision, umożliwiają wymianę jednej lampy i dopasowanie temperatury barwowej do tej, która nie została wymieniona. To bardzo ekonomiczny wybór, gdy wymienia się źródło światła.

Doskonałą widoczność w trakcie jazdy zapewnią żarówki Philips Xenon X-tremeVision, dzięki którym można wcześniej dostrzec przeszkody i znaki drogowe, aby szybciej na nie zareagować. Wytwarzane przez żarówki światło jest przyjemne dla wzroku, dzięki czemu jazda po zmroku jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Lampy Philips Xenon X-tremeVision oświetlają drogę dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, nie oślepiając przy tym innych kierowców. Zapewniają dwa razy więcej światła, zwiększając bezpieczeństwo w każdych warunkach na drodze.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.