Urządzenia Rozruchowe


Urządzenia rozruchowe - co powinieneś wiedzieć

Samodzielne uruchomienie samochodu w niskiej temperaturze co raz częściej rzuca wyzwanie kierowcom. Nawet nowe akumulatory nie zawsze są w stanie podołać wyzywaniu, gdy już do tego dojdzie jesteśmy zdani na pomoc innych kierowców. Chyba że jesteśmy w posiadaniu zewnętrznego urządzenia rozruchowego (booster). Mimo ciągłego postępu jaki cały czas jest w motoryzacji, akumulatory samochodowe wciąż pozostają bardzo wrażliwe na niskie temperatury, w wyniku czego bardzo szybko ulegają zużyciu. Podczas zimy poniżej 18°C akumulator może stracić nawet połowę mocy rozruchowej, silnik będzie stawiał opory o 50 % większe. Prawdopodobieństwo tego że odmówi współpracy drastycznie wzrasta, jeżeli tak się stanie pozostają nam dwa wyjścia -liczyć na pomoc innego kierowcy lub wspomóc się zewnętrznym urządzeniem rozruchowym, czyli tzw. booster.

Gdzie kupić urządzenie rozruchowe?

W sklepie internetowym metler.pl boostery dostępne są w szerokim wachlarzu różnorodnych modeli. Znajdziemy tu takie modele jak NOCO GB70,NOCO GB50,NOCO GB 20. Sklep oferuje całą gamę zarówno boosterów jak i akcesoriów do nich.

NOCO - dla wszystkich kierowców 

Boostery NOCO to bezpieczne,kompaktowe,inteligetne ładowarki do akumulatorów przeznaczone do pełnego ładowania oraz podtrzymywania akumulatorów w samochodach osobowych,cięzarowych,motocyklach,łodziach,oraz innych pojazdach.Ładowarki NOCO sprawdzą sie jako ładowarki do smartfonów i innych urządzeń codziennego użytku.Urządzenia o których wcześniej juz wspominaliśmy to z reguły świetne wyposażenie warsztatów samochodowych jak i firm kurierskich czy transportowych.

Co więc poleca się dla klientów indywidualnych?

Ze względu na swoje niewielkie gabaryty, idealnym wyborem tego grona odbiorców są kieszonkowe urządzenia.Swoim wyglądem przypominają one popularne power banki i taką też funkcję spełniają. Ich rzadko kiedy przekracza 1kg, zaś mała obudowa pozwala przechowywać je nawet w schowku samochodowym. Niektóre z tych urządzeń mają pojemność aż 12000 mAh, a szczytowy prąd rozruchu jaki mogą podać wynosi niekiedy nawet 800A. Mogłoby się wydawać, że tak mały sprzęt nie sprosta uruchomieniu silnika samochodowego. Nic bardziej mylnego,za jego pomocą możemy odpalić jednostki benzynowe o stosunkowo sporej pojemności. Niektóre modele posiadają nie tylko wejścia USB czy ECS. To drugie złącze ma za zadanie generowanie prądu stałego na poziomie 300A, co powinno umożliwić uruchomienie motocykli oraz quadów.  

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.