Pulsoksymetry


Pulsoksymetry to niewielkie i łatwe w obsłudze urządzenia, które pomagają chorym w monitorowaniu parametrów życiowych, a dokładnie, tętna i nasycenia tlenem hemoglobiny tętniczej. Są łatwe w obsłudze i mimo że są tak niepozorne, mogą uratować życie.

Pulsoksymetry zyskują na popularności jako urządzenia, dzięki którym każdy pacjent, nie wychodząc z domu może poznać wartości swoich parametrów życiowych. Zakładane są najczęściej na palec i mocowane za pomocą klipsa.

Co mierzą pulsoksymetry?

Do czego służą pulsoksymetry? Te niepozorne instrumenty badawcze określają ważny życiowy parametr – nasycenie tlenem naszej krwi. Właściwie wykonany pomiar może pomóc w udzieleniu odpowiedniej pomocy. Dzięki regularnym pomiarom pulsoksymetrem możesz zapobiec poważniejszym problemom zdrowotnym oraz zadbać o profilaktykę w swojej rodzinie.

Zasada działania

Podstawą działanie pulsyksometru jest fotometria. Źródło światła wbudowane w urządzenie wysyła wiązkę światła o ściśle określonej długości fali. Przenika przez powłoki części ciała, na której pulsyksometr jest umieszczony (palec, płatek ucha), docierając do krwi. Część docierającego do wnętrza naczyń światła pochłaniana jest przez czerwone krwinki. Różnica między wyemitowanym a pochłoniętym światłem pozwala na określenie saturacji krwi. Urządzenie może także dodatkowo zmierzyć puls.

Pulsoksymetr Microlife i pulsoksymetr Tech-Med w ofercie naszego sklepu

Pulsoksymetr Microlife Oxy 300 może być używany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Mierzy tętno oraz nasycenie tlenem hemoglobiny tętniczej. Jest stosowany w placówkach opieki medycznej. Pulsoksymetr Tech-Med TM-PX30 użytkowany jest w klinikach i szpitalach. Może też służyć do użytku domowego. Posiada funkcję anty-ruch, dzięki której ruchy pacjenta nie powodują zaburzeń w dokładności pomiarów. Pulsoksymetr ma ergonomiczną obudowę i precyzyjny, kolorowy, wyświetlacz OLED.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.