Baterie do Aparatów Słuchowych


Problemy z niedosłyszeniem dotyczą sporej grupy osób w różnym wieku, a aparaty słuchowe używane są coraz częściej. Każdy użytkownik aparatu, niezależnie od tego czy jest to urządzenie zauszne, czy douszne, musi wymieniać regularnie baterię.

Baterie do aparatów słuchowych – ważne oznaczenia kolorystyczne i liczbowe

Przed wyborem baterii należy zwrócić uwagę na kolorystyczne i liczbowe oznaczenia (10, 13, 312, 675).

Kolor żółty to liczba 10, pomarańczowy 13, brązowy 312 i niebieski 675. Liczby informują o typie aparatu słuchowego, do którego przystosowana jest bateria. Aparaty zauszne to liczby 13 i 312, aparaty douszne określono liczbami 10 i 312, a urządzenia o większym zapotrzebowaniu energetycznym oznaczono liczbą 675.

Oznaczenia liczbowe a wydajność i rozmiar baterii

Baterie do aparatów słuchowych mają określoną wydajność i rozmiar. Informują o tym oznaczenia liczbowe. Najdłużej działają baterie oznaczone liczbą 675. W zależności od warunków i częstotliwości użytkowania, działają od 9 do 20 dni. Baterie oznaczone liczbą 312 mają żywotność o 6 dni krótszą – zazwyczaj starczają na 3-10 dni. Nieco dłużej działają baterie oznaczone liczbą 13 – ich wydajność mieści się w przedziale od 6 do 14 dni. Najkrótszą żywotność posiadają baterie oznaczone liczbą 10 – starczają zwykle na 3-7 dni pracy.

Wydajność baterii do aparatów słuchowych zależy od jej rozmiaru (mniejsza liczba oznacza mniejsze wymiary baterii), rodzaju aparatu słuchowego oraz temperatury i wilgotności otoczenia, w której jest najczęściej używana. Zależność jest prosta: im niższa temperatura, tym większe osłabienie wydajności.

Baterie do aparatów słuchowych Rayovac

Szczególnej uwadze polecamy baterie do aparatów słuchowych Rayovac. Dzięki zaawansowanej technologii Active Core charakteryzują się wydłużonym terminem przydatności, podwyższoną żywotnością oraz większą wydajnością w skrajnych temperaturach i zróżnicowanych warunkach środowiskowych. Baterie Rayovac nie zawierają rtęci, dlatego są bezpieczne i przyjazne dla środowiska.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.