Baterie AAA


Baterie AAA należą do jednych z najbardziej popularnych na rynku. Każdy z nas ma w domu urządzenia, które są nimi zasilane, bo są odpowiednie do większości sprzętów elektronicznych. Są to tak zwane małe paluszki, czyli baterie w rozmiarze R3. Mogą mieć różną pojemność, bo jest ona zależna od producenta, ale wśród małych paluszków nie znajdziemy lepszych. Oznaczenie AAA mają paluszki, które są najcieńsze. Baterie AAA mogą być zarówno alkaliczne jak i niealkaliczne.

Niezawodne baterie AAA

Zabawki, odtwarzacze MP3, wszelkiego rodzaju piloty, zegarki, latarki i wiele innych urządzeń elektronicznych byłoby nieprzydatnych, gdyby nie baterie AAA. To one wprawiają w ruch wszystkie te sprzęty, których używamy na co dzień. Zwykle zależy nam, aby działały jak najdłużej, dlatego warto zawsze mieć w zapasie dobrej jakości baterie. Pod oznaczeniem AAA mogą się kryć jednak baterie o różnym napięciu i wykonane w różnych technologiach. Dotyczy to zwłaszcza wypełnienia baterii, które może różnić się składem.

Rodzaje baterii

Popularne alkaliczne baterie są bardzo wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Wewnątrz baterii może się także znajdować lit, czyli jeden z najlżejszych metali. Wykonane z jego wykorzystaniem baterie AAA należą do najdroższych, ale są także najbardziej wydajne. Na rynku dostępne są też baterie niklowo-kadmowe, które doskonale sprawdzają się w niskich temperaturach i są bardzo wytrzymałe. A za ich lepszą wersję można uznać baterie niklowo-metolowo-wodorkowe, które charakteryzują się dużą pojemnością.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.