Żarówki LED W5W


Oświetlenie led stosuje się w motoryzacji i nie tylko. Aby ułatwić dobór odpowiednich diod led do lamp, producenci zastosowali różne gniazda, co praktycznie eliminuje możliwość zakupu i montażu niewłaściwego zamiennika. Jednym z popularnych typów są żarówki led w5w.

Zastosowanie żarówek led z gniazdem W5W

Żarówki w5w są stosowane np. w światłach postojowych i lampach stop współczesnych samochodów. Oprócz tego led w5w jest stosowany w oświetleniu wnętrza, do podświetlania tablicy rejestracyjnej i świateł postojowych w drzwiach w niektórych pojazdach. Trwałość jakościowych żarówek w5w led może sięgać przeszło 10 lat, w związku z czym nie wymienia się ich zbyt często.

Jak dobrać led W5W?

Dobierając nowe diody do lamp z gniazdem w5w, warto zwrócić uwagę na temperaturę barwową i trwałość diod. W przypadku lamp postojowych zastosowanie diod o jednakowej barwie światła jest dość istotne. Żarówki led o tej samej temperaturze barwowej gwarantują, że światła postojowe i stop będą świecić z jednakową intensywnością.

Trwałość led może sięgać przeszło 10 lat. Nierzadko producenci tacy jak Philips czy Osram oferują żarówki o jeszcze dłuższym okresie trwałości. Warto jednak pamiętać, że spory wpływ na okres eksploatacji diod led mają warunki, w jakich są one użytkowane. Przede wszystkim chodzi o szczelność lampy i brak wilgoci.

Powodem przyspieszonego zużycia diod w5w led może być uszkodzenie lampy lub zużycie elementów instalacji. W niektórych modelach lamp z czasem może dojść do takich usterek ze względu na jakość materiałów zastosowanych do ich produkcji.

Warto mieć na uwadze, że stosowanie lamp bez homologacji ECE może powodować przyspieszone zużywanie się nawet diod led bardzo dobrej jakości. Dlatego w przypadku modyfikacji, polegających na wymianie elementów oświetlenia w samochodach, zaleca się zastosowanie akcesoriów homologowanych.

Dobre lampy led można rozpoznać po trwale naniesionym oznaczeniu w postaci znaku wielkiej litery E oraz numeru, który określa państwo członkowskie, w którym wydano certyfikat.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.