Płyny do Prania


Płyny do prania mają jedno przeznaczenie, ale różne zastosowania. Możemy wybrać płyn uniwersalny do wszystkiego, do prania rzeczy kolorowych lub tylko białych. Parę lat temu pojawiły się również płyny przeznaczone do prania rzeczy utrzymanych w ciemnych kolorach. Istnieją również płyny dedykowane konkretnym materiałom (jedwab, wełna, etc.) oraz takie, które posiadają dodatkowe właściwości, np. antyalergiczne.

Płyny do prania – właściwości i zalety

Podstawowa funkcja płynów do prania to skuteczne oczyszczenie pranych rzeczy z różnego rodzaju zabrudzeń, zarówno tych widocznych, jak i niewidocznych. Niektóre nowoczesne płyny piorące posiadają dodatkowo zaawansowane rozwiązania ochronne: podtrzymują kolory, chronią strukturę tkaniny, wygładzają zniszczone i zmechacone mikrowłókna, pomagają zachować elastyczność i chronią przed kurczeniem i/lub rozciąganiem się pranych rzeczy.

Płyny do prania sprawdzają się na ogół lepiej niż proszki do prania o zbliżonych właściwościach. Używając płynu, zyskujemy pewność, że na wypranych rzeczach nie pozostaną żadne ślady i resztki proszku, co zdarza się, szczególnie w przypadku stosowania proszku w pralkach starszego typu.

Warto zwrócić uwagę na przeznaczenie płynu, jego wydajność, temperaturę prania oraz nuty zapachowe. Można zdecydować się na płyn do prania uniwersalnego, jednak coraz więcej użytkowników decyduje się na wybór kilku rodzajów płynów: do prania białego, kolorowego oraz czarnego. Jeśli ktoś z domowników jest alergikiem, niezbędny staje się również delikatny płyn o właściwościach antyalergicznych.

Sposób użycia

Należy przestrzegać zaleceń producenta i każdorazowo odmierzać ściśle określoną ilość płynu. Zbyt mała ilość płynu sprawi, że rzeczy będą niedoprane, a zbyt duża ilość może wpłynąć negatywnie na strukturę pranych tkanin, pozostawić nieestetyczne zacieki lub wywołać reakcję alergiczną. Warto zwrócić również uwagę do której z komór pralki wlewamy płyn. Z reguły są one oznaczone lub opisane w instrukcji pralki.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.