Płyny do Płukania


Płyn do płukania ma istotny wpływ na jakość wypranych rzeczy. Nowoczesne formuły posiadają szereg właściwości, dzięki którym tkaniny stają się miękkie, pachnące i delikatne w dotyku. Pominięcie płynu do płukania w procesie prania naraża tkaniny na szybsze zużycie i obniża komfort codziennego użytkowania. Szeroka oferta umożliwia wybór płynu odpowiadającego indywidualnym oczekiwaniom i preferencjom zapachowym. Osoby z alergiami mają do wyboru specjalne płyny o właściwościach hipoalergicznych.

Płyny do płukania – właściwości i zalety

Najważniejsza właściwość płynów do płukania to oczywiście zmiękczanie pranych rzeczy. Różnica między praniem z dodatkiem płynu do płukania, a praniem bez jego dodatku jest naprawdę spora: od wrażenia dotykowego, po wrażenia zapachowe.

Płyny do płukania posiadają inne pożyteczne funkcje: pranie z dodatkiem płynu schnie szybciej, a właściwości antystatyczne eliminują elektryzowanie się tkanin i ułatwiają prasowanie. Wybrana nuta zapachowa jest zazwyczaj bardzo trwała i zbliżona do naturalnych, dzięki czemu odczucie świeżości jest dłuższe.

Płyny do płukania występują w wersji standardowej oraz jako koncentraty. Koncentraty charakteryzują się większą wydajnością – jedna butelka lub opakowanie starcza na większą ilość prań.

Sposób użycia

Najważniejsza zasada to trzymać się zaleceń producenta i odmierzać każdorazowo ściśle określoną ilość płynu. Niektórzy użytkownicy kierują się zasadą, że więcej płynu to więcej trwałego zapachu. To błąd, który może skutkować zniszczeniem struktury tkanin oraz, mimo bezpiecznej formuły, powodować uczulenie wrażliwej skóry. Zbyt intensywny zapach może okazać się irytujący.

Płyny do płukania a płyny do zmiękczania

Co wybrać? Płyn do płukania czy płyn do zmiękczania? Obie nazwy oznaczają właściwie to samo – wszystko zależy od określenia wybranego przez producenta. Niezależnie od nazwy warto sprawdzić kilka rodzajów i nut zapachowych, aby znaleźć płyn odpowiadający wszystkim preferencjom użytkownika.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.