Żele do Prania


Żele do prania to nowoczesna hybryda łącząca najlepsze właściwości proszku i płynu do prania. Postać koncentratu sprawia, że żele są wydajniejsze i starczają na większą ilość prań, dzięki czemu koszt jednego prania jest stosunkowo niski. Większość żelów rozpuszcza się bardzo łatwo w wodzie o niskiej temperaturze, co umożliwia wybór prania ekspresowego i eliminuje ryzyko pozostawienia jakichkolwiek śladów po preparacie.

Żele do prania – zalety stosowania

Żele do prania to wygodny zamiennik proszku, płynu lub kapsułek. Charakteryzują się dużą skutecznością i bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem większości zanieczyszczeń. Eliminują nieprzyjemne zapachy i zapewniają świeżość na dłuższy okres czasu. Nakrętka butelki umożliwia precyzyjne odmierzenie ilości płynu zgodnie z zaleceniami producenta i z reguły nie ma większego znaczenia czy wlejemy żel do komory czy bezpośrednio do bębna pralki. Mimo to, przed pierwszym użyciem nowego żelu warto przeczytać dokładnie informację o sposobie używania.

Rodzaje żelów do prania

Tak jak w przypadku płynów i proszków, również w przypadku żelów do prania rozróżniamy podstawowy podział na żele do bieli, rzeczy kolorowych oraz utrzymanych w ciemnych tonacjach. Istnieją również żele do prania o specjalnym przeznaczeniu, np. do prania tkanin takich jak wełna, bawełna, jedwab, satyna czy wiskoza. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia i potrzebujemy żelu do częstego prania odzieży sportowej, mamy do wyboru specjalny żel (np. Perwoll Sport) przystosowany do prania rzeczy wykonanych z mikrofibry, tkanin mieszanych i bawełny. Żel spełnia dodatkowo funkcję membrany – poprawia oddychalność i zwiększa ochronę przed wiatrem i zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Żele z dodatkiem keratyny (np. Woolite Pro-Care), która posiada właściwości wpływające pozytywnie na strukturę tkanin. Dzięki temu wyprane ubrania zachowują dłużej nienaganny wygląd. Keratyna spełnia swoje zadanie nawet w bardzo niskiej temperaturze wody, a jej skuteczność widać gołym okiem.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.