Baterie Cynkowo-Węglowe


Nasz sklep oferuje różnego rodzaju baterie zapewniające prawidłowe działanie urządzeń. Proponujemy między innymi sprawdzone baterie cynkowo-węglowe od wysokiej jakości producentów takich jak Panasonic.

Baterie cynkowo-węglowe

Bateria cynkowo-węglowa wykorzystuje do działania głównie chlorek amonu. Zaletą tego typu baterii jest bardzo niska cena w stosunku do jakości produktu. Baterie cynkowo-węglowe cechują się mniejszą wydajnością niż baterie alkaliczne, dlatego znajdują zastosowanie głównie w przypadku niewielkich urządzeń o niskim lub nieregularnym poborze prądu. Sprawdzą się doskonale w przypadku m.in. pilotów do telewizorów, zegarów, latarek, odbiorników radiowych czy czujników dymu. Dzięki nim można korzystać z urządzeń przez dłuższy czas za te same pieniądze.

Baterie Panasonic

Bateria cynkowo-węglowa Panasonic Zinc Carbon cieszy się popularnością na całym świecie. Dzięki szerokiej gamie produktów Panasonic, można wybrać potrzebną baterię ciesząc się przy tym niską ceną dobrej jakości produktu. Do dziś baterie tego typu są wytwarzane przy użyciu sprawdzonej i niezawodnej technologii. Koszt godziny pracy urządzenia o małym poborze mocy, zasilanego tego typu ogniwem, jest naprawdę niski.

Bateria cynkowo-węglowa posiada bardzo długą historię. Pierwotnie potrzebowała do działania ołów, kadm i rtęć. Jak łatwo się domyślić, miało to bardzo niekorzystny wpływ na środowisko. Firmie Panasonic udało sie wyeliminować ołów z baterii cynkowo-węglowej w 1989 roku, a dwa lata później wyeliminowano z niej kadm. Jeszcze przez pewien czas, ze względu na problemy z masową produkcją, produkowano baterie zawierające ołów. Panasonic, mając na uwadze rosnącą świadomość ekologiczną konsumentów, podejmował się jednak kolejnych innowacji, by stworzyć możliwie bezpieczną baterię - korzystając między innymi alternatywnych materiałów oraz dobierając odpowiednią proporcję cynku. Ostatecznie w roku 2012 udało się opracować technologię 0% Pb, dzięki której możemy cieszyć się zarówno dobrą jakością, jak i szeroką dostępnością baterii cynkowo-węglowych. Obecnie baterie te są sprzedawane w większości krajów na świecie.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.