Baterie Srebrowe


W czasach mobilnej komunikacji zegarek mieści się w smartfonie i ląduje zazwyczaj w kieszeni. Jednak tradycyjne czasomierze mają swoich zagorzałych zwolenników i cieszą się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Dla jednych zegarek na ręku to przyzwyczajenie, dla innych modny gadżet lub podkreślenie statusu społecznego. Wielu użytkowników decyduje się na zegarek elektroniczny, który najczęściej wyposażony jest w dodatkowe, użyteczne funkcje. Zasilanie elektronicznych zegarków zapewnia bateria, dlatego każdy posiadacz czasomierza musi zadbać o odpowiednie baterie do zegarków i ich regularną wymianę.

Baterie do zegarków – jaką wybrać?

Rozróżniamy baterie alkaliczne, srebrowe i litowe. Najczęściej polecane są baterie srebrowe, które charakteryzują się największym stosunkiem pojemności do masy, zapewniając tym samym dłuższe zasilanie. Baterie srebrowe są bardzo bezpieczne – ich konstrukcja eliminuje ryzyko samozapłonu. Działają wydajnie w szerokim zakresie temperatur i przy zmiennych warunkach pogodowych.

Oznaczenia i przechowywanie baterii srebrowych

Warto zwrócić uwagę na oznaczenie baterii. Pierwsza litera informuje o technologii wykonania, druga o kształcie baterii. S to bateria srebrowa, a R to kształt cylindryczny. A więc SR to srebrowe baterie do zegarków. Oznaczenie liczbowe określa ilość ogniw w baterii. Gdy bateria składa się tylko z jednego ogniwa, liczba jest pomijana.

Srebrowe baterie do zegarków można przechowywać przez okres 2 lat. Po mniej więcej 5 latach baterie stają się niebezpieczne dla środowiska.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.