Olej Silnikowy 5W40


Podstawowym kryterium oceny oleju silnikowego są jego właściwości i potwierdzona skuteczność. Niewiele osób z branży motoryzacyjnej może pochwalić się takim osiągnięciem. Większość dzisiejszych producentów bazuje na podstawowych właściwościach oleju silnikowego, który ma w wspomagać pracę silnika, odpowiednio go chłodzić i nie dopuścić do poważniejszych usterek wywołanych tarciem. Takie rozwiązanie jest skuteczne, ale nie w dłuższej perspektywie. Dzisiejsi kierowcy oczekują znacznie czegoś więcej. Kosztowne naprawy u mechanika, często obarczone długim czasem oczekiwania na powrót samochodu do eksploatacji, to niezbyt przychylny scenariusz.

Prawidłowa ochrona nie jest łatwa, ale jest możliwa, dzięki odpowiedniemu wyselekcjonowaniu i późniejszym doborze właściwych składników. Niektórym producentom ta sztuka znakomicie się udaje. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów wzbogaconych o dodatkowe związki czy minerały, których nadrzędnym celem po wlaniu do serca każdego pojazdu, jest zapewnienie najwyższych możliwych osiągów przez cały czas użytkowania.

Oleje silnikowe 5w40

Doskonale znane na rynku, oleje silnikowe Castrol, a w szczególności oleje 5w40 sprawdzą się w każdych warunkach. Niezawodny skład, oparty na innowacyjnym podejściu, zabezpieczy każdy samochód. Inteligentne molekuły oleju 5w40, przylegają do kluczowych podzespołów silnika, chroniąc go podczas najważniejszego momentu rozgrzewania powodującego 75% zużycia ściernego.

Olej 5w40 jest odpowiedni dla silników zarówno z napędem benzynowym jak i diesla. Prawidłową ochronę zapewnia również długotrwałe działanie. Podczas gdy zwykłe oleje silnikowe po unieruchomieniu silnika spływają bezpośrednio do miski olejowej - olej 5w40 pozostaje na kluczowych podzespołach, aż do następnego uruchomienia.

Oleje silnikowe Liqui Moly

Podobnie jak oleje silnikowe 5w40, zainteresowaniem cieszą się również oleje liqui moly, które zapewniają niższe zużycie paliwa i oleju. Charakterystycznym elementem olejów liqui moly, jest bardzo szybkie dotarcie do wszystkich kluczowych podzespołów podczas tzw. zimnego startu.

Oleje typu lekki bieg sprawdzą się przez cały rok. Zgodnie z zaleceniami producenta, wymiana oleju nastąpić może aż co 30 000 tyś kilometrów, podtrzymując najwyższe osiągi samochodu. Właściwy olej silnikowy to oszczędność czasu i pieniędzy. Świadomość dzisiejszych użytkowników dróg jest coraz większa. Wybór oleju silnikowego nie ogranicza się tylko i wyłącznie do rutynowej czynności. Prawidłowa ochrona głównego podzespołu każdego samochodu z napędem spalinowym, oszczędza czas i pieniądze, które przy tak szybko rozwijającym się świecie, mają duże znaczenie.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.