Olej Silnikowy 5W30


Dzisiejsze jednostki napędowe wykorzystywane przy produkcji naszych samochodów należą do coraz bardziej zaawansowanych podzespołów. Producenci na całym świecie rywalizują ze sobą wykorzystując bardziej innowacyjne metody i techniki produkcji silników spalinowych.

Wraz ze wzrostem innowacyjnych rozwiązań przy produkcji silników, coraz częściej słyszymy o właściwej pielęgnacji tych podzespołów. Chcąc podtrzymywać osiągi na najwyższym poziomie, jesteśmy zobowiązani do wyboru odpowiednich substancji, które mają nam w tym pomóc. Silniki spalinowe podtrzymują swoją pracę dzięki paliwie i wlewanym do nich oleju. Zadaniem oleju jest schładzanie silnika, jak i usuwanie głównych zanieczyszczeń, wynikających np. z różnego pochodzenia paliwa wlewanego do pojazdów.

Olej Castrol 5w30

Odpowiedni wybór oleju jest bardzo ważny, gdyż tylko w taki sposób jesteśmy w stanie podtrzymywać osiągi na jak najwyższym poziomie. Na rynku pojawią się wiele olejów silnikowych. Producenci ścigają się oferując coraz więcej możliwości swoim użytkownikom. Wybierając odpowiedni olej powinniśmy kierować się w głównej mierze jego właściwościami, które mają zabezpieczyć nasz silnik w jak najlepszy sposób, unikając kosztownych napraw u mechanika.

Idąc za głosem użytkowników pojazdów samochodowych ciekawym rozwiązaniem są oleje silnikowe Castrol, a w szczególności ich olej silnikowy 5w30, rzucający innowacyjne spojrzenie na ochronę i pielęgnację serca każdego samochodu. Olej silnikowy 5w30, dzięki zmieniającej strukturze, zmniejsza tarcie redukujące osiągi silnika o 20%. Testowany w każdych warunkach, poprzez swoje właściwości zapewnia swoim użytkownikom długotrwałą pracę na najwyższym poziomie.

Olej 5w30 to dobra inwestycja - zalecana przez wiodących producentów pojazdów samochodowych. Oleje silnikowe sprawdzą się zarówno w silnikach benzynowych, jak i diesla. Związki dobrane podczas produkcji oleju 5w30 zabezpieczają silnik w każdej temperaturze, maksymalnie amortyzując skutki zewnętrzne.

Wybór odpowiedniego oleju

Wybór oleju zależy od właściwości na których nam zależy. Każdy olej ma cechy wspólne, które są podstawowymi składnikami przy produkcji, jednak niektóre oleje silnikowe 5w30, czy olej liqui moly wzbogacone są o dodatkowe związki. Ważnym elementem jest również pojemność, która może zaoszczędzić wydatków na dłuższy czas, wybierając większe zbiorniki. Właściwy wybór oleju silnikowego to skuteczna ochrona jednostek napędowych przez długi czas.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.