Żarówki D4S


Przepalenie żarnika ksenonowego nie zdarza się często i rzadko dochodzi do równoległej usterki żarników w obu lampach. Jednak zaleca się wymianę obu żarówek jednocześnie.

Dla czego warto wymienić żarówki ksenonowe w komplecie?

Powodem, dla którego lepiej wymienić oba żarniki jednocześnie, jest różnica temperatury barwowej emitowanego światła. Stare żarówki ksenonowe mogą świecić znacznie słabiej niż nowe. W związku z czym różnica w barwie światła i skuteczności lamp jest wyraźnie widoczna.

Czy można wymienić tylko jeden żarnik ksenonowy typu d4s?

W naszym sklepie dostępne są pojedyncze sztuki żarówek ksenonowych gniazdem d4s. W przypadku, gdy niedawno wymieniany był jeden z żarników, zakup kolejnej sztuki zamiast zestawu wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Jak dobrać żarówki ksenonowe?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na typ gniazda montażowego. Jeżeli w lampie stosowane są żarówki ksenonowe d4s, to takie należy kupić. Wybór producenta jest kwestią indywidualną, ale warto wiedzieć, że dobre żarówki ksenonowe produkuje firma Philips i Osram.

Wybierając konkretny model xenonów d4s, można wybierać pomiędzy żarówkami o różnej trwałości i temperaturze barwowej emitowanego światła. Trwałość żarnika ksenonowego określa się w godzinach, natomiast barwę światła w K (Kelwinach).

Im wyższa temperatura, tym jaśniejsze światło i skuteczniejsza lampa. Przeciętna trwałość żarówek ksenonowych to ok 3000 godzin. Biorąc pod uwagę, że rok kalendarzowy liczy 8760 godzin, przekłada się to na ok 3 do 4 lat eksploatacji.

Warto pamiętać, że spory wpływ na eksploatację żarników ma także ilość cykli włączania i gaszenia oraz długość trwania cyklu. Dlatego niektóre żarniki wytrzymują dłużej, a inne przepalają się znacznie szybciej. W przypadku częstego przepalania się żarników należy sprawdzić instalację elektryczną i lampę. Zwarcia to najczęstszy powód przedwczesnych defektów żarówek lamp ksenonowych.

Produkt dodany do listy ulubionych produktów

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.